Polacy nie chodzą na wybory? Tak głosowali wczoraj młodzi rodacy

Według najnowszych badań frekwencja do wyborów Europarlamentu 2019 wynosi 46 proc. Jednak liczba ludzi młodych, którzy poszli głosować jest niepokojąca.

Z sondażu IPSOS dla TVN wynika, że jedynie 27,6 proc. Polaków w wieku od 18 do 29 lat skorzystało z prawa wyborczego. Jest to bardzo niska frekwencja w porównaniu z innymi grupami wiekowymi.

 

Aż 53,9 proc. głosów oddali ludzie starsi w wieku 50-59 lat. Ponad 40 proc osiągnęli też wyborcy powyżej 60 roku życia. W grupie 30-39 lat do urn wybrało się 37,8 proc. uprawnionych. Najmłodsi wyborcy najrzadziej wybierali się do urn w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

ZOBACZ TEŻ:Wystarczy nieduża ilość tego piwa. Działa jak mała dawka aspiryny!

 

Z sondażu exit poll Ipsos wynika, że w tej grupie wyborców najwięcej głosów zyskało Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Europejska. Dobre wyniki odnotowały też Konfederacja, Wiosna i Kukiz 15.
PiS zdobył 42,4 proc.głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska (39,1 proc. ankietowanych). Ostatnie miejsce podium według sondażu exit poll zajęła Wiosna- z poparciem 6,6 proc. badanych.

 

Żródło:tvn24, pixabay

Komentarze

Komentarze