Dziecko i Figura

ZDROWIE

Popularny LEK NA BÓL niszczy mózg! Wyrzuć z apteczki NATYCHMIAST

paracetamol lek

Psychologowie z Kanady alarmują: popularny lek na ból ma poważne skutki uboczne. Donoszą oni, że lekarstwo, po które sięgamy niemal odruchowo, ma zły wpływ na nasz mózg.

Kanadyjscy psychologowie z Toronto doszli do takich wniosków po przebadaniu 3 tysięcy osób, które regularnie zażywały ten lek na ból głowy. Chodzi o paracetamol.

Stanowi on nierzadko pierwszy wybór w przypadku zmagania się z bólem głowy. Za jego wyborem stoi fakt, że jest łatwo dostępny i stosunkowo tani.

Zobacz: NIEZNANA CHOROBA już w Europie! Zabija osoby w KONKRETNYM WIEKU

Jednak, jak pokazują wyniki badań kanadyjskich psychologów, jest on niebezpieczny. Co powoduje? Miesza w głowach i znieczula psychicznie. Co to oznacza? Przebadani zadeklarowali, że nie mają dużego zaufania do lokalnej społeczności, wśród której żyją.

Te odpowiedzi skłoniły badaczy do przeprowadzenia kolejnych badań. Zrobiono eksperyment. Części ochotników, którzy brali udział w badaniach, podano dużą dawkę paracetamolu. Następnie poproszono ich o zagranie w grę, która bazowała na zaufaniu.

Co się okazało? W toku gry ci pacjenci wykazywali mniejsze zaufanie do innych. Paracetamol wpłynął na empatię i decyzyjność. Dlaczego? Lek ten oddziałuje w organizmie człowieka na mózg, a konkretnie na układ serotoninowy. Z kolei ten związek chemiczny pomaga zapamiętywać nowe informacje, ma także wpływ na podatność człowieka na ból.

Wniosek? Powinniśmy z rozwagą sięgać po paracetamol.

Zobacz też: Lekarze: POPULARNY LEK CHRONI przed COVID-19! Mają NIEZBITE DOWODY

Źródło: WP wideo
Źródło zdjęcia: pixabay


  
Wyżej