PORADA! Jak dobrze kupić fotelik samochodowy dla dziecka

Co powinnaś wziąć pod uwagę szukając najbezpieczniejszego fotelika samochodowego?
Przybycie dziecka na świat to czas pełen radości dla rodziców, którzy przygotowywali wszystko dla swojego malucha. Jednak większość nowych rodziców czuje się nieco zdezorientowana, gdy próbuje znaleźć najbezpieczniejszy fotelik dla niemowląt.  

Dzięki licznym modelom dostępnym na rynku, rodzice muszą upewnić się, że fotelik, który zamierzają kupić, może zapewnić bezpieczeństwo ich dziecku.     

Tutaj dowiesz się o najważniejszych czynnikach, które powinnaś rozważyć, abyś mogła kupić najbezpieczniejszy dziecięcy foteliki dla swojego małego cudu.  

Dlaczego potrzebujesz specjalnego miejsca dla swojego dziecka?  

Nie możesz oczekiwać, że dziecko będzie prawidłowo siedziało w normalnym foteliku samochodowym. Również podtrzymywanie dziecka lub trzymanie go na kolanach podczas jazdy jest zdecydowanie zabronione.

Poradnik zakupu fotelika dla noworodka  

Foteliki samochodowe nie są dopuszczone do sprzedaży, o ile nie spełniają określonych przepisów bezpieczeństwa rządowego. Co sprawia, że ​​jeden jest bezpieczniejszy od drugiego?     Najbezpieczniejszy dziecięcy fotelik samochodowy ma dobrze spisywać się w testach na zgniatanie i uderzenia. Bezpieczeństwo mierzone jest według trzech kategorii, które są „podstawowe”, „lepsze” i „najlepsze”. Aby należeć do „najlepszej kategorii”, fotelik musi być wykonany z materiałów kompozytowych. To sprawia jednak, że ​​fotelik staje się cięższy.   

Niektóre foteliki są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak pasywne poduszki powietrzne i osłony boczne. Jeśli jesteś maniakiem bezpieczeństwa, pokochasz go, ale bądź przygotowany na dodatkowe opłaty za te funkcje.  

Na podstawie   magazynu Consumer Reports , miejsca w kategorii „najlepsze” to Nextfit Chicco, Graco Extend2Fit, Evenflo Sureride 65, Ashe Graco Size4Me 65 i Evenflo Triumph. Przykłady „lepszych” miejsc kategorii to Peg Perego Convertible, Scenera Next i Maxi Cosi Pria.  

Dodatkowe funkcje, na które powinieneś zwrócić uwagę  

Najbezpieczniejsze dziecięce foteliki samochodowe powinny być wygodne i łatwe w użyciu. Istnieją dodatkowe kwestie, które rodzice powinni wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu. Należą do nich:  

Instalacja  - upewnij się, że fotelik samochodowy może być prawidłowo zainstalowany w modelu samochodu, którym jeździsz. Będziesz także przekładała fotelik do i z różnych pojazdów, więc upewnij się, że proces instalacji jest łatwy.  

Pasy  - Twoje dziecko będzie rosło, dlatego pasy siedziska powinny być łatwo regulowane. Powinnaś wybrać pasy, które nie będą wymagały ponownego naciągnięcia.      

Komfort  –  Twojemu dziecku musi być wygodne w foteliku. Upewnij się, że wyściółka jest miękka w dotyku, a żadna część siedzenia nie naciska na dziecko.    

Łatwe do czyszczenia  - brud śledzi dzieci. Twoje miejsce dla dziecka również stanie się brudne. Wybierz taki fotelik, który jest odporny na plamy i łatwo go wyczyścić.    

Podsumowując, starając się kupić najbezpieczniejsze dziecięce foteliki samochodowe, należy zwracać uwagę na jakość, poziom komfortu, łatwość instalacji i budżet.

DB
Źródło: Newbornplanet.com

Komentarze

Komentarze