Poznaj 5 zasad dekorowania domu, które możesz złamać bezkarnie!

…ponieważ zasady są po to, by je łamać

Od mieszania koloru niebieskiego i zielonego do łamania proporcji, jeśli rzucisz wyzwanie tradycyjnym zasadom dotyczącym koloru, wzoru, faktury, a otrzymasz unikalny schemat, który będzie indywidualny, pewny siebie, bez względu na to, jak jest szalony. Oto jak przełamać kluczowe przykazania dekoracji w stylu ..

..niebieskiego i zielonego nie można łączyć.

Te kolory są pozornie zaprzysiężonymi wrogami, ale czy próbowałaś je razem? Mogą wyglądać oszałamiająco! Wyglądają razem doskonale w naturze (pomyśl o jasnym błękitnym niebie wznoszącym się nad szmaragdowozielonymi wzgórzami). Sztuczka w Twoim domu polega na rozbijaniu bloków koloru za pomocą panelu wzorca zawierającego oba te elementy. To nie tylko tworzy punkt skupienia, ale pięknie łączy oba odcienie.

..nigdy nie używaj czerni w sypialni dziecka.

Kto mówi, że dzieci lubią tylko pastele? Pokój to miejsce dla młodych oczu, a czernie i szarości tworzą odważny schemat, a także dają maluchom przewagę w stylu. Zachowaj światło w pokoju, wybierając stolarkę, i dodaj małe akcenty pogrubionego koloru, aby uzyskać żywiołowość.

..nigdy nie mieszaj różnych kolorów.

Zaufanie jest tutaj kluczowe. Wybierz szaloną mieszankę kwiatów i pasków w odważnych kolorach, a gdy Ci się znudzi możesz po prostu ją zdjąć. Unikaj kolorów podstawowych, które mogą sprawić, że rzeczy będą zbyt dosłowne, wybierając zamiast tego bardzo modne tropikalne desenie

..łazienki najlepiej utrzymywać w kolorze białym.

Kto tak mówi? Okej, białe przestrzenie są czyste, rześkie i higieniczne, ale mogą być tak przewidywalne. Łazienki są często najbardziej bezkonkurencyjnymi pomieszczeniami w domu, dzięki czemu stanowią idealne płótno do szaleństwa kolorami i wzorami. I to jest miejsce, w którym często spędzasz trochę czasu, więc dlaczego nie pozwolić sobie na ulubiony kolor?

..nie mieszaj plam i pasków

Ponownie, to jest mit. Wzór, kolor i skala są receptą na wielki święty bałagan. Ale jeśli zawsze powtarzasz jeden element na wszystko – czy to kolor (czarny jest świetną kotwicą), czy skalę, to możesz dosłownie pójść na całość, a wspólna przestrzeń pomoże im ładnie się połączyć.

..nigdy nie używaj czerwonego w pobliżu łóżka.

Czerwony przywołuje złe skojarzenia w sypialni, przywołując wizerunki buduarowych trupów lub scen zbrodni. Jednak używana dyskretnie, działa energetyzująco i nastrojowo. Unikaj używania czerwieni w nadmiarze, ponieważ może to być zbyt uciążliwe. Do świeżego ujęcia, dodana jako akcent do bieli będzie wyglądać nowocześnie!

DB

Źródło: Idealhome.co.uk

Komentarze

Komentarze