Poznaj najmłodszą i najpiękniejszą królową na świecie!

Królowa Elżbieta II ma 91 lat. Zasiada na brytyjskim tronie od 1952 roku, czyniąc z niej najdłużej panującą monarchę na świecie. Oznacza to, że utrzymywała swoją pozycję przez ostatnie 65 lat, co dla niektórych osób jest długością całego życia.

Dla porównania, obecna Królowa Bhutanu, Jej Wysokość Gyaltsuen Jetsun Pema Wangchuck ma zaledwie 27 lat.  Królowa sprawuje swoje rządy w Bhutanie, państwie w Azji Południowej. Kraj cieszący się opinią najszczęśliwszego zakątka na ziemi może pochwalić się  piękną i najmłodszą  władczynią!

Najmłodsza królowa Pema  jest nową obsesją Internetu. Jej  profil na Instagramie obserwują tysiące ludzi na całym świecie.

Doszła do władzy w 2011 roku, kiedy wyszła za mąż za króla Bhutanu, Jigme Khesar Namgyel Wangchuck, któremu nadano wspaniały przydomek „Smoczego Króla”.

Być może niezręcznie spotykał się z kuzynką swojej obecnej żony podczas studiów w Oksfordzie, ale między nimi a królową wszystko wydaje się być w najlepszym porządku.

Tak o swojej żonie opowiada król:

„Od jakiegoś czasu czekałem na ślub. Ale nie ma znaczenia, kiedy to nastąpi, jeśli czekasz na właściwą osobę. Jestem pewien, że jestem mężem właściwej osoby.”

W lutym 2016 roku para królewska doczekała się swojego pierwszego dziecka – synka Jigme Namygyel Wangchuck. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, tak i w Bhutanie, mieszkańcy szaleją na punkcie rodziny królewskiej. W domach można natknąć się na zdjęcia oraz obrazy, które przedstawiają ich podobizny. Z kolei w sklepach nie brakuje gadżetów, które nawiązują do uwielbianych władców.

Poza życiem osobistym, Jetsun dzieli się tym, że jest miłośniczką sztuki, która zdobyła uznanie podczas studiów w Indiach. Tam specjalizowała się w różnych dziedzinach, takich jak angielski, historia, ekonomia, geografia i sztuka.

Później studiowała psychologię i historię sztuki na londyńskim Regent’s University.

Jetsun jest także znanym ekologiem oraz zagorzałą obrończynią osób niepełnosprawnych, co czyni ją jeszcze bardziej popularną i przysparza jej wielu sympatyków.

DB

Źródło: indy100.com

Foto: PRAKASH SINGH / AFP / GETTY IMAGES

Komentarze

Komentarze