PRACA POCHŁANIA TWÓJ WEEKEND? Przepracowanie prowadzi do CHOROBY UMYSŁOWEJ

Kobiety, które pracują powyżej 55 godzin tygodniowo, są znacznie bardziej narażone na ryzyko wystąpienia tej poważnej choroby.

Naukowcy z University College London przeprowadzili badania, które objęły ponad 20tys. osób, które pracowały zarówno na tygodniu jak i w weekendy.

 

Kobiety pracujące dłużej niż 40 godzin tygodniowo były bardziej narażone na depresję (blisko o 4,6 proc) w stosunku do kobiet przepracowujących 30-40 godzin tygodniowo. Natomiast w przypadku mężczyzn różnica ta wynosiła 3,4 proc.

 

Główny autor badań dr Gill Weston podkreśla: kobiety są zwykle bardziej od mężczyzn obciążone obowiązkami domowymi, co sprawia, że pracują dłużej, odczuwają wzmożoną presję czasu i przytłaczające poczucie odpowiedzialności. Ponadto kobiety pracujące głównie w weekendy zwykle zatrudnione są w niskopłatnym sektorze usług, co również ma związek z wyższym ryzykiem depresji. 

 

Praca, która nie sprawia żadnego zadowolenia oraz nie wymaga większych kwalifikacji może znacznie przyczyniać się do ryzyka zapadnięcia na depresję.

 

ZOBACZ TEŻ:RODZICU nie popełniaj tego BŁĘDU podczas ZABAWY z DZIECKIEM! To ogranicza jego rozwój intelektualny

 

Kobiety są częściej podatne na depresję niż mężczyźni. Według badań najbardziej jednak narażone na tę chorobę są ludzie starsi, o niższych dochodach, palące oraz wykonujący pracę fizyczną z której nie czerpią satysfakcji.

 

Źródło:psychologianet/ pixabay

Komentarze

Komentarze