Prezydent Duda pożegnał zmarłego Pawła Królikowskiego. Wzruszające słowa…

Wczoraj polskimi mediami wstrząsnęła bardzo przykra wiadomość o śmierci znanego aktora Pawła Królikowskiego. W sieci pojawiła się lawina wpisów, w których znane osobistości oraz fani, pożegnali aktora. Zrobił to także prezydent RP – Andrzej Duda.

Walka o życie

Paweł Królikowski jeszcze przed świętami trafił do jednego z warszawskich szpitali. Aktor walczył z nowotworem, jednak szczegóły dotyczącego stanu jego zdrowia nie były do końca znane. Wiadomo, że Królikowski przeszedł zabieg w związku z powstaniem krwiaka po poprzedniej operacji. Pobyt aktora w szpitalu się przedłużał, ponieważ był to efekt infekcji, która wdała się po leczeniu onkologicznym.

Aktor niestety zmarł. Informację o śmierci Królikowskiego potwierdził jego brat, Rafał.

„Zmarł dziś nad ranem” – donosi „Super Express”.

Czytaj też: Już wiadomo na co naprawdę ZMARŁ Paweł Królikowski?!

pożegnał
Instagram

Ostatnie pożegnanie

W internecie pojawiło się mnóstwo wpisów od znanych aktorek i aktorów, przyjaciół Królikowskiego, zwykłych ludzi, fanów, a także jego żony Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej oraz ich dzieci.

Pawku, najlepsza podróży mojego życia. W kontakcie” – napisała zasmucona żona aktora.

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach. Do zobaczenia Tato” – napisał w sieci jego syn Antek.

Do zobaczenia, padre” – to słowa, które napisał w internecie jego drugi syn, Jan.

Paweł to wspaniały, dobry, ciepły człowiek, wielki, ale też nie do końca wykorzystany talent aktorski. Strasznie trudno o nim mówić w czasie przeszłym. Żegnaj, druhu, niech Twoje poczucie humoru, Twoja cudowna jowialność, i spokojna mądrość zostaną z nami i pomogą nam kochać życie tak, jak kochałeś je Ty” – napisali Monika i Zbigniew Zamachowscy.

Paweł był wizjonerem. Miał też niesamowitą energię życiową. Zarażał nią ludzi i mobilizował do działania. Miał charyzmę lidera. Myślał także o innych. Potrafił być bezkompromisowy. A jednocześnie miał ogromne poczucie humoru. Był wybitnym aktorem i świetnym kolegą. Jeszcze tak wiele wyzwań było przed nim. Choroba nie pozwoliła mu na kontynuowanie tego, co planował. Odszedł Dużo dużo za wcześnie… serce pęka” – napisała Małgorzata Kożuchowska.

„Żegnaj Pawle. Zabrakło dzisiaj na zawsze Twojego uśmiechu. To bardzo smutny czas. Dziękuję za wspólne chwile” – napisała Katarzyna Zielińska.

„Paweł, swoim talentem, dobrocią, życzliwością i ciężką pracą uczyniłeś nasz świat lepszym miejscem. Ale Twoim dziełem jest także wspaniała, kochająca się i pełna twórczej pasji RODZINA. Jestem z Nią myślami i modlitwą. A Ty, Pawle nigdy nie znikniesz z naszego życia. Do zobaczenia, Przyjacielu” – napisał Krzysztof Ibisz.

pożegnał
Instagram

Wzruszające słowa prezydenta Andrzeja Dudy

„Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego – Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka – życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Póki co, nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb aktora.

Czytaj też: Tuż przed śmiercią Pawła Królikowskiego, w szpitalu doszło do…

pożegnał
YouTube

Źródło: Instagram, Twitter

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze