Dziecko i Figura

Główna

Prowadzisz biznes? Oto 5 typów osób, którymi powinna otaczać się każda businesswoman!

businesswoman

Sprawdź, czy posiadasz je wśród swoich znajomych…

Każda kobieta, która planuje prowadzenie własnego biznesu, musi być nie tylko pomysłowa, ale przede wszystkim niezwykle odporna na stres. Własna firma to szereg niekończących się problemów związanych z urzędami, płatnościami czy klientami. Dlatego też, w byciu odnoszącą sukcesy panią prezes, pomoże ci otaczanie się odpowiednim rodzajem osób. Należą do nich cheerleaderka, analityk, imprezowicz, mędrzec i kompas.

Omówmy poszczególne z nich!

1. Cheerleaderka

To osoba, która zawsze cię dopinguje i wierzy w twoje możliwości. Jest chodzącym źródłem optymizmu i radości do życia. Po każdym spotkaniu z cheerleaderką, jesteś naładowana pozytywną energią na następny miesiąc. Jej obecność jest szczególnie pożądana w chwilach, gdy zaczynasz wątpić w sens swojej działalności.

2. Analityk

Jeżeli kierujesz się głównie emocjami, nigdy nie podejmuj żadnej decyzji bez konsultacji z analitykiem. Ta osoba przedstawi ci listę zalet i wad każdej potencjalnej decyzji, co będzie szczególnie istotne w przypadku inwestycji dużych sum pieniędzy. Analityk uwielbia zagłębiać się w szczegóły. Radź się tej osoby zwłaszcza wtedy, gdy dogłębne analizowanie kwestii nie należy do twoich mocnych stron.

Czytaj też: Długie włosy = krótka kariera?

businesswoman

Unsplash

3. Imprezowicz

Prawdopodobnie nigdy nie będzie należał do grona najbardziej zaufanych znajomych, ale podniesie cię na duchu w momencie, gdy jedyne czego będziesz potrzebowała, to zapomnieć o problemie. Doceń jego obecność i gotowość do wspólnego wyjścia w chwilach, gdy masz dość pracy i pragniesz zapomnieć o całym świecie.

4. Mędrzec

Jeżeli nie umiesz poradzić sobie z jakimś problemem lub przerastają cię narastające komplikacje, poradź się mędrca. Spojrzy on na kwestię pod innym, przede wszystkim świeżym kątem i zaproponuje szereg nowych rozwiązań, na które twoja zmęczona myśleniem głowa już nie zdążyła wpaść. Mędrcy są typami osób, które posiadają rozległą wiedzę na różne tematy. Ucz się od nich nie tylko kwestii związanych z prowadzeniem firmy.

5. Kompas

Kompas jest jedną z najważniejszych osób w twoim życiu. Dlaczego? Otóż, gdy osiągasz sukces zawodowy, wielu ludzi przestaje mówić ci prawdę i przyjaźni się z tobą z nieczystych pobudek. Kompas jest osobą, którą znasz od wielu lat i już nieraz mogłaś na niej polegać. Kompas jest obiektywny i nie boi się powiedzieć ci prawdy prosto w oczy. Gdy zbaczasz z obranego kursu, nakieruje cię z powrotem na właściwą drogę.

Założenie własnej firmy jest ryzykiem, które ciężko podjąć. Jednakże, jeszcze ciężej jest w przypadku prowadzenia biznesu i nie posiadania prawdziwych przyjaciół. Inwestowanie w szczere relacje jest zatem równie ważne, jak pilnowanie, by twoja firma rozwijała się w spokojnym, bezpiecznym tempie.

Czytaj też: Biznes za biznesem. Co TYM RAZEM wypuściła Lewandowska?

businesswoman

Unsplash

Źródło: Forbes.com

Zdjęcia: Unsplash

  
Wyżej