Przeczytaj koniecznie! Kłamstwa, które mówimy kobietom w ciąży

Czy w życiu kobiety jest czas oczekiwania większego niż na dziecko? Niezależnie od tego, czy nosisz swój pierwszy pakiet dzidziusia, czy ósmy, to, co dzieje się wewnątrz twojego ciała, jest nowe, ekscytujące i różni się od wszystkiego, czego doświadczasz jako kobieta. I chociaż ten cenny czas jest tak piękny, może szybko stać się siedliskiem lęku i strachu, gdy będziesz wysłuchiwać rad i opinii osób wokół ciebie. Zebraliśmy kilka najgorszych kłamstw, które mówimy kobietom w ciąży, jesteśmy tutaj, aby je zdemaskować!

  1. Jesz za dwoje.

To małe kłamstewko wydaje się być przepustką do świata słodyczy. I jak miło jest pomyśleć o odrzuceniu poczucia winy za jedzenie przez dziewięć miesięcy. Jedz to, co chcesz! Dziecko tego potrzebuje! Ale uwaga: to, o co prosi maluch w twoim środku, to około 300 kalorii dziennie, zgodnie z „Prawdą czy Fałszem? 20 wspólnych mitów o ciąży” autorstwa Belindy Luscombe. Jest to o wiele mniej niż Ci się wydaje, a Ty nie szukasz dodatkowych kilogramów, z którymi będziesz musiała się rozprawić po ciąży

  1. Chodzenie sprawia, że ​​poród idzie szybciej.

Zbliżasz się do swojego terminu, a z bólem pleców, bólem w biodrach i ogólnym wyczerpaniem, naprawdę chciałbyś spotkać już tego słodkiego malucha, który sieje spustoszenie w twoim ciele. Więc robisz to, co ci powiedziano i CHODZISZ. Po prostu się ruszaj, te dobre intencje mówią, jakby ruch w jakiś sposób zaprowadził dziecko do kanału rodnego. To nie prawda, według lekarzy z The Mommy Docs Ultimate Guide. Spaceru jest bajeczny dla ciebie i twojego ogólnego dobrego samopoczucia, ale nie przyśpieszy porodu.

  1. Zawsze będziesz czuć najbardziej błogie uczucia dla swojego dziecka.

KŁAMSTWO! Od samego początku możesz zostać znokautowana najprawdziwszą miłością do swojego malucha, ale kiedy nadejdzie środek nocy – okaże się, że jesteś po prostu wykończona i  sfrustrowana, bo dziecko nie śpi. Nie bój się o te uczucia. Są całkowicie normalne i ty też. Tak samo wasze dziecko. Jak mówi Amy Johnson-Grass w „10 powszechnych mitach o macierzyństwie” : „Tylko dlatego, że czujesz, że nie bardzo lubisz swoje dziecko w tym momencie, to nie znaczy, że nie pokochasz go pod koniec dnia.” Twoje uczucia będą zmienne. Ważne jest odczuwanie ich wszystkich.

  1. Potrzebujesz WSZYSTKICH rzeczy.

Posiadanie dzieci wiąże się ściśle z kąpielami dla niemowląt, rejestrami podarunków i badaniem najnowszego sprzętu. Idź do jakiejkolwiek mamy starszego dziecka, a zobaczysz dużo rzeczy, które zostały kupione, ale które nigdy nie były lub były mało używane. Fajnie jest kupować niebieskie lub różowe dodatki, to prawda, ale szczerze nie potrzebujesz kosza na pieluchy ani podgrzewacza do chusteczek. Jeśli jesteś dobra w tym wszystkim i lubisz zakupy, fantastycznie. Ale tym, czego naprawdę potrzebują dzieci, są pieluchy, kilka ubrań, kocyk, bezpieczne miejsce do spania, źródło pożywienia i kochające ramiona, które je utulą. Jeśli masz te rzeczy, masz wszystko. Cała reszta to mit.

  1. Gdy masz dzieci, twoje ciało nigdy nie będzie takie samo.

Ok, więc to kłamstwo jest w pewnym sensie prawdziwe. Ale prawdziwsza część jest taka, że ​​to naprawdę nie ma znaczenia. Pewnie jesteś trochę większa w biodrach, może nieco mniej kształtna u góry. ALE MASZ DZIECKO. Stworzyliście ludzką istotę! A co jeśli masz kilka blizn lub rozstępów? Je nazywamy bitewnymi bliznami i powinnaś je nosić z dumą! Są to odznaczenia macierzyńskiego honoru. Również dlatego, że twoje ciało wygląda inaczej niż przedtem, nie czyni cię mniej piękną.

DB

Źródło: justmommies.com

Foto: knowledgenuts.com

Komentarze

Komentarze