Przeczytaj zanim kupisz! Jak dbać o świąteczną poinsecję.

Porady eksperta, dzięki którym Twoja domowa Gwiazda Betlejemska będzie dłużej żywa i zdrowa!

Poinsecja (znana tez jako Meksykańskie Drzewo Płomienia lub Gwiazda Betlejemska) to obowiązkowa dekoracja domu na święta, ale utrzymanie rośliny żywej na tyle długo, by zobaczyła dzień Bożego Narodzenia, może być wyzwaniem. Poinsecje są drugą najlepiej sprzedającą się rośliną doniczkową w Europie (po storczyku Phalaenopsis), a w tym roku będziemy kupować około 8 milionów z nich w okresie świątecznym, według Stars for Europe .

Łatwo zrozumieć, dlaczego są one tak popularne – są dostępne w szerokiej gamie pięknych kolorów: oszałamiające czerwienie, eleganckie biele, wspaniały wybór różów, a także w różnych rozmiarach. Poinsecje są świąteczną rośliną doniczkową. Utrzymanie ich w zdrowiu jest bardzo proste, oto kilka szybkich wskazówek.

#Kup swoją gwiazdę z centrum ogrodniczego lub z renomowanego sklepu. Nie kupuj w sklepach lub straganach zewnętrznych, ponieważ niższe temperatury na wystawie skracają życie rośliny.

#Jeśli to możliwe, przed zakupem sprawdź ziemie w doniczce. Nie powinna być ani mokra, ani całkowicie sucha.

#Gęste liście i żółto-zielone kwiaty rosnące między kolorowymi wypustkami są pewnym znakiem jakości.

#Chroń swoją gwiazdę przed wiatrem i zimnem, a następnie przenieś ją szybko do ciepłego domu.

#Trzymaj ją w jasnym, ciepłym miejscu (około 20 ° C). Może znajdować się w pobliżu grzejnika, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym ani w pobliżu przeciągów – należy ustawić poinsecje z dala od otwartych drzwi, okien i kominków.

#Uważaj, żeby nie zalać jej wodą, pozostawiając kałużę wody na dnie doniczki, w której stoi.

#Aby użyć poinsecji jako świeżych kwiatów w wazonie (najnowszy trend świątecznych dekoracji!), przytnij przylistki, zanurz odcięty koniec w ciepłej (60 stopni) wodzie przez pięć sekund, a następnie natychmiast w zimnej wodzie.

Jak długo żyją Poinsecje?

Będzie to zależało od tego, czy postępujesz zgodnie z powyższymi wskazówkami, ale dobrze pielęgnowana poinsecja powinna przetrwać 4-6 tygodni, nim kwiaty zaczną opadać.

Pamiętaj, że poinsecje lubią ciepło centralnie ogrzewanych domów, ale powinny być trzymane z dala od jego bezpośredniego źródła, a także od przewiewnych okien i drzwi.

 

DB

Źródło: idealhome.co.uk

Komentarze

Komentarze