Przerwa od miłosnych igraszek? Zobacz, czym grozi abstynencja seksualna!

Wiele osób zastanawia się jaki jest sens przerwy od miłosnych zbliżeń. Jest ona wskazana? A może wręcz przeciwnie, może przynieść nam więcej szkody niż zdrowotnego pożytku. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się problematyce tego tematu. Zobacz, czym grozi abstynencja seksualna!

Seks to dla wielu z nas frajda, możliwość zbliżenia się do ukochanej osoby. Seks to także sposób na okazanie czułości, uczuć, możliwość poznawania swoich ciał. Co się dzieje z naszym ciałem, gdy przestajemy uprawiać seks?

  • Znacznie szybciej dopadają nas infekcje, choroby, grypa czy przeziębienie, ponieważ brak seksu osłabia nasz układ odpornościowy
  • Stres, stres, stres… Wstrzemięźliwość seksualna nie jest wskazana właśnie z tego powodu. Dzięki zbliżeniom możemy zredukować stres do minimum. Gdy przestajemy to robić, poziom hormonów stresu idziemy do góry!
  • Abstynencja seksualna może doprowadzić do sytuacji, w której całkowicie przestajemy odczuwać potrzebę pobudzenia seksualnego.
  • U mężczyzn może wystąpić problem z erekcją, natomiast u kobiet… problem z osiągnięciem satysfakcji seksualnej.
  • W stałych związkach seks jest niebywale istotną sferą życia. Pomaga zbliżyć się do drugiego człowieka, ocieplić stosunki międzyludzkie. Gdy przestajemy go uprawiać, relacje mogą ulec ochłodzeniu i pogorszeniu.
  • Permanentna abstynencja seksualna może doprowadzić do problemów w związku, m. in. do zdrad, rozwodu.
  • Brak seksu może skutkować także problemami zdrowotnymi. U panów może wystąpić nowotwór prostaty.

Zobacz też: Pippa Middleton zabiera swojego 11-MIESIĘCZNEGO synka na… Czy to aby nie PRZESADA?

źródło: mamawformie.pl

zdjęcie: pixabay.com

 

 

Komentarze

Komentarze