Przesądy na temat ciąży czyli czym od pokoleń straszą ciężarne

Co powinna robić kobieta w ciąży a czego absolutnie nie ? Co ciężarnej pomoże a co będzie poważnym zagrożeniem ? Zabobony funkcjonują od zawsze. Straszą albo śmieszą. My zdradzamy kilka z nich.

Przesądy funkcjonują od zawsze

Przesądy mogą dotyczyć dosłownie wszystkiego bo poczęcia, zachowań przyszłej mamy w ciąży, przedmiotów, z którymi kobieta może się zetknąć czy nawet jedzenia. Najważniejsze jest to żeby z dystansem podejść do przesądów i nie dać się zwariować.

Potrzeba kontroli

Przez powtarzanie czy wiarę w zabobony kobiety od dawien dawna chciały mieć kontrolę nad swoim zdrowiem w stanie błogosławionym. Dzięki pewnym zachowaniom chciały zapewnić dziecku zdrowie i szczęście. Przesąd to wiara ,że jedno zjawisko może wywołać drugie. Oparte jest nie na faktach a jedynie na przekonaniach, że tak właśnie się stanie.

Nie kupuj wyprawki przed narodzinami

To jedno z tych przesądów, które ostrzegają przed zagrożeniem zdrowia a nawet życia dziecka. Kupno wyprawki ma bowiem przynieść pecha. Może spowodować utratę dziecka. Tak głosi zabobon . Jednak skompletowanie kilku niezbędnych rzeczy przed narodzinami malucha tak naprawdę przyniesie wiele korzyści. Gdy dziecko się urodzi nie będzie już czasu na bieganie po sklepach.

Bez ozdób na szyi

Znaczenie tego przesądu może skutecznie napędzić stracha przyszłej mamie. Zabobon przestrzega przed zakładaniem łańcuszków czy koralików bo dziecko może urodzić się owinięte pępowiną.

Tylko się nie poparz

Według przesądu poparzenie może spowodować wystąpienie takiego samego znamienia u niemowlęcia. Trzeba jednak zaznaczyć ,że ewentualne poparzenie u mamy nie ma żadnego wpływu na skórę dziecka.

Nie siadaj tyłem do kierunku jazdy

Jazda tyłem spowoduje ułożenie pośladkowe dziecka. To oczywiście przesąd. To w jaki sposób podróżujesz nie ma wpływu na ułożenie malucha.

Nie przymierzaj okularów

Według zabobonu to spowoduje wadę wzroku u dziecka. Nie ma to nic wspólnego z faktami bo najczęściej takie wady mają podłoże genetyczne.

Nie obcinaj włosów

Dziecko będzie mało inteligentne. Trudno to jakkolwiek skomentować…

Nie patrz przez wizjer

Bo dziecko będzie miało zeza

Nie używaj noża

Według zabobonu dziecko będzie miało rozszczepioną wargę.

 

źródło: polki.pl, glamour.pl

zdjęcie: pixabay.com

Komentarze

Komentarze