Przestała MYĆ ZĘBY PASTĄ! Nie uwierzysz, DLACZEGO TO ZROBIŁA!

Plastik zaczęto produkować w latach 50, ubiegłego wieku. Miał być on tanim i lekkim zamiennikiem papieru oraz szkła. Niestety, okazał się on zmorą naszych czasów! Czy jesteśmy w stanie z niego zrezygnować?

Jedna z użytkowniczek social mediów postanowiła na tydzień całkowicie zrezygnować z używania plastiku. W międzyczasie zaniechała używania plastikowych torebek, słomek, opakowań czy nawet… pasty do zębów. Obejrzyjcie film, na którym zarejestrowała swoje poczynania.

Kobieta przekonuje inne kobiety do stosowania naturalnych kosmetyków, które można wykonać samodzielnie w domu. Podkreśla również zalety stosowania kubeczków menstruacyjnych.

Przez tydzień żyłam bez plastiku

"Przez tydzień żyłam bez plastiku. Przestałam myć zęby pastą!" Oto efekty

Gepostet von Onet 100 am Dienstag, 29. Januar 2019

Okazuje się, że wśród komentujących znalazły się inne, dbające o środowisko osoby. Obserwujący podzielili się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

„Olejem kokosowym mogłaś zastąpić kilka kosmetyków. Można nim zmywać makijaż i używać jako żelu do golenia, kremu do ciała i twarzy, jako pasty do zębów, maski na włosy. A jako dezodorant mogłaś posmarować pod pachami olejem i użyć dosłownie szczypty sody, którą trzeba strzepnąć, by nie podrażnić delikatnej skóry”- przekonuje jeden z użytkowników Facebooka.

„Pamiętam szary papier w sklepie, a na nim np: marmolada, masło solone dorsz za parę złotych, ser żółty, kiełbasa lub mięso itd.itp. Było eko w komunie bez konserwantów i brak „reklamówek”. Ale wtedy nikt tego nie doceniał”- dodaje inny.

A czy wy dbacie o środowisko?

Zobacz też: Zadbaj o swoje zdrowie! Oto KILKA POWODÓW, dla których WARTO JEŚĆ RYBY!

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia: pixabay.com

 

Komentarze

Komentarze