Relacja ojca z córką – jak wpływa na dorosłe życie kobiety?

Za najważniejszą osobę w życiu każdej dziewczynki uważa się matkę i taki stereotyp pokutuje od lat. Okazuje się, że nieoceniona jest też tu rola taty, który przygotowuje córkę do wielu życiowych ról.

Pierwszym najważniejszym mężczyzną w życiu każdej córki jest tata, który jest wzorcem i ideałem mężczyzny. Obserwując jego relacje z mamą, dziewczynka poznaje, jak powinny wyglądać relacje w związku kobiety i mężczyzny. W przyszłości staję się to podstawą budowania relacji z mężczyznami.

Natomiast sama relacja na linii córka- ojciec kształtuje nas na dorosłe życie i wpływa na to, jakimi kobietami będziemy w przyszłości. Oczy ojca są dla nas jak lustro, w których się przeglądamy. Dlatego ważne jest by to on uświadomił córkę, że poza urodą ważna jest także mądrość. Każdy spędzony wspólnie moment- wspólne spacery, poznawanie świata, cieszenie się z jej sukcesów jest małym krokiem do wprowadzenia córki do samodzielności. Nieocenione jest tu poczucie bezpieczeństwa, jakie daje tato. Jeśli córka może na niego liczyć w każdej chwili, to wie że jest dla niego bardzo ważna i  przez niego kochana. A to stanowi podwalinę budowania własnej samooceny i poczucia wartości.

Wychowanie córki jak widać jest nie lada wyzwaniem dla mężczyzn.

źródło: poradnikzdrowie.pl

zdjęcie: piaxabay.com

KB

Komentarze

Komentarze