Remontujesz kuchnię? Oto kilka pomocnych wskazówek dla Ciebie !

Kuchnie to najbardziej pracowite pomieszczenia w domu. Obecnie są one czymś więcej niż miejscem do gotowania i sprzątania. Są centrum domu, w którym ludzie spotykają się, aby zjeść, zrelaksować się i spotkać.

Przy wszystkich tych różnych zadaniach do wykonania, niezbędny jest odpowiedni projekt kuchni. Kuchnie muszą oczywiście być praktyczne, ale z coraz większą gamą szafek kuchennych, urządzeń kuchennych, blatów kuchennych i akcesoriów kuchennych do wyboru, mogą być również stylową przestrzenią, która odzwierciedla Twoją osobowość.

Jak zaprojektować wymarzoną kuchnię?
Rozpocznij od podzielenia kuchni na różne strefy: gotowania i pracy (przygotowywanie posiłków i pranie). Upewnij się, że obszar gotowania nie znajduje się na drodze do drzwi lub nie blokuje głównej arterii przez pomieszczenie – obsługa gorących naczyń, podczas gdy ludzie próbują przejść obok Ciebie, jest receptą na katastrofę. Inne kwestie do rozważenia to pozostawienie wystarczającej ilości miejsca obok płyty kuchennej do ustawiania garnków, przydzielanie obszaru do serwowania potraw i upewnianie się, że jest wystarczająco dużo miejsca przed piekarnikiem, aby drzwi mogły się otwierać bez przeszkód – co najmniej pół metra jest koniecznością. Jeśli nie masz oddzielnego pomieszczenia gospodarczego , możesz również wziąć pod uwagę strefę pralki i suszarki . Połączona pralko-suszarka pozwoli zaoszczędzić miejsce i może być schowana za drzwiami szafki kuchennej, gdy nie jest używana.

Jak stworzyć swój styl kuchni?

Po opracowaniu idealnego układu kuchennego, możesz zacząć dodawać do niego swój własny styl i osobowość dzięki wybranym szafkom. Wykończenia takie jak blaty kuchenne, panele podłogowe, drzwi i uchwyty będą miały ogromny wpływ na ogólny wygląd Twojej kuchni. Jeśli jesteś fanką współczesnego designu, eleganckie bezuchwytowe szafki z nowoczesnymi kamiennymi blatami mogą Ci się spodobać. Jeśli prowadzisz pracowite rodzinne gospodarstwo domowe, malowane jednostki kuchenne z wytrzymałymi laminowanymi blatami mogą być bardziej praktycznym wyborem.
Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania w kuchni.

Łatwo jest nie docenić, ile potrzebujesz miejsca do przechowywania w kuchni . Zrób listę wszystkich urządzeń kuchennych – garnki, patelnie, naczynia, sztućce, urządzenia, środki czyszczące – a także wszystko, czego potrzebujesz do przechowywania w kuchni, od jedzenia i picia po deskę do prasowania i odkurzacz. Po utworzeniu listy możesz projektować rozwiązania bez obawy, że coś się nie zmieści.

DB
Źródło: idealhome.co.uk

Komentarze

Komentarze