Dziecko i Figura

DZIECKO

Robisz to SWOJEMU DZIECKU? Uważaj, możesz za to trafić do więzienia

stosowanie kar, bicie dzieci, więzienie

Szanowanie swoich rodziców czy dziadków nie oznacza robienia dokładnie tego, co robili oni. Nasi rodzice i dziadkowie zaakceptowali wiele rzeczy, których dzisiaj nie akceptujemy np. palenie i picie w czasie ciąży, przemoc fizyczna wobec bliskich.

Dzisiaj jesteśmy w stanie sobie uświadomić, że wiele z tych tradycji i przekonań było błędnych, a my całkiem rozsądnie je odrzucamy. Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony tematyce przemocy fizycznej wobec dzieci.

Dawanie klapsów

Rodzice są fizycznie więksi i silniejsi od swoich pociech. Ich mózgi są w pełni rozwinięte, zdolne do większej samokontroli. Kiedy serwują tzw. klapsa swojemu dziecku, dają mu do zrozumienia, że bicie innych jest akceptowalnym sposobem uzyskania tego, czego od nich chcesz. Rodzic, który stosuje przemoc fizyczną względem dziecka nie powinien czuć się zdziwiony, gdy jego dziecko będzie również stosowało kary wobec swoich koleżanek i kolegów w szkole.

Popatrz na swoje dziecko jak na dorosłego

Każdy rodzic powinien zadać sobie proste pytanie. „Czy kiedy brakuje ci argumentów, stosujesz fizyczną przemoc wobec swojego szefa, sekretarki czy podwładnego?” Nie. Takie zachowanie byłoby wstydliwe i niezgodne z prawem. Dlaczego więc pozwalamy sobie na przemoc wobec własnych dzieci?

  
Wyżej