Masz rodzeństwo, a konkretnie SIOSTRĘ? Przeczytaj co wynika z najnowszych badań! Ludzie z siostrami są szczęśliwsi i bardziej optymistyczni!

Więc następnym razem, gdy Twoja siostra pozbędzie się Twoich rzeczy, napadnie na Ciebie w ataku złego humoru lub zawstydzi Cię, wybacz jej szybko! A właściwie powinnaś raczej jej podziękować.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet De Montfont i Ulster University pokazują, że posiadanie siostry sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwsza i bardziej pozytywnie nastawiona.

W badaniu wzięło udział 571 młodych ludzi w wieku od 17 do 25 lat, których zapytano o ich życie. Ci ankietowani, którzy dorastali z siostrami, byli bardziej zadowoleni i optymistycznie patrzyli na świat.

Uczestnicy wypełnili kwestionariusze psychologiczne, które wykorzystano do oceny szeregu problemów, w tym zdrowia psychicznego i pozytywnej perspektywy.

Okazuje się, że siostry zachęcają rodzeństwo do większej otwartości i komunikatywności w temacie swoich uczuć, co sprzyja zdrowiu psychicznemu – uważają naukowcy.

Profesor Tony Cassidy, który pomógł przeprowadzić badanie, powiedział:

„Siostry wydają się zachęcać do bardziej otwartej komunikacji i spójności w rodzinach.”

Jednak wydaje się, że bracia mają alternatywny efekt. Możliwe, że chłopcy mają naturalną tendencję do tego, by nie rozmawiać o ważnych rzeczach. Razem z chłopakami można mówić o zmowie milczenia, natomiast dziewczyny mają wrodzoną, odwrotną chęć do przełamywania tego. Emocjonalna ekspresja ma fundamentalne znaczenie dla dobrego zdrowia psychicznego i dlatego tak istotny jest fakt, że siostry wspierają to w rodzinach.

Cassidy powiedział, że wyniki były jeszcze bardziej widoczne w rodzinach, w których rodzice się rozstali, dodając:

„Myślę, że te odkrycia mogą być wykorzystane przez osoby oferujące wsparcie rodzinom i dzieciom w trudnych czasach.”

Informacje, których dostarczyły badania mogą być przydatne terapeutom i psychologom:

„Być może będziemy musieli dokładnie przemyśleć sposób, w jaki radzimy sobie z rodzinami z mnóstwem chłopców.”

Podobnie badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Brighama Younga, w którym wzięło udział 395 rodzin z więcej niż jednym dzieckiem, gdzie jednym z dzieci była dziewczynka, czyniły posiadaczy siostry milszą osobą.

Badania pokazują również, że związek braci również może przynosić korzyści, o ile jest bardziej „kochający niż waleczny”.

Według ABC News , wiodąca badaczka Laura Padilla-Walker powiedziała:

„Rodzeństwo  złożone dzieci  obu płci było związane z mniejszą przestępczością i bardziej pro-społecznymi zachowaniami, takimi jak większa otwartość, dobroć i hojność, uczestnictwo w wolontariacie i pomaganie innym”.

DB

Żródło: indy100.com

Foto: wallpaperbetter.com

Komentarze

Komentarze