ROZPACZ w Szwecji! TEGO lekarze obawiali się najbardziej!

Szwecja, jako jedyny kraj w Europie, nie wprowadziła surowych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Niestety, skończyło się to dla niej tragicznie…

Szwedzi kontra koronawirus

Mimo iż na całym świecie toczy się obecnie prawdziwa walka z koronawirusem, Szwedzi sprawiają wrażenie, jakby wcale się go nie bali. Ich podejście do tego tematu wzbudza niemałą sensację. Otóż, Szwedzi nie tylko spacerują jak dawniej po ulicach, ale też posyłają swoje dzieci do szkoły i przedszkoli, a sami chodzą do pracy. Czynne są też wszelkiego typu puby, bary oraz restauracje…

LIBERALNE PODEJŚCIE DO KORONAWIRUSA

Jak dotąd, jedyne poważne ograniczenie w Szwecji to zakaz organizacji publicznych imprez z udziałem powyżej 50 osób. Co warto podkreślić, w wielu miejscach jedynie rekomenduje się unikanie tłumów i zachowanie 1,5 m odstępu.

Premier Stefan Loevfen pytany przez dziennikarzy o „niezwykle liberalny” model strategii walki z koronawirusem stwierdził, że „opiera się on na odpowiedzialności jednostek”.

Czytaj też: FATALNE prognozy dla Polaków! Wraz z drugą falą koronawirusa NADEJDZIE…

Szwecji
Pixabay

Jest teraz na pierwszym miejscu

Niepokojące informacje napływają do nas ze Szwecji. Tylko w ciągu ostatnich sześciu dni, kraj ten odnotował najwyższy w Europie odsetek zmarłych na koronawirusa na milion mieszkańców. Czy to oznacza, że władze w końcu zdecydują o wprowadzeniu surowych restrykcji? Bynajmniej.

Szwecja jest jednym z krajów skandynawskich. To właśnie w niej odnotowano największą liczbę przypadków COVOD-19. Dlaczego tak się stało? Złożyło się na to kilka czynników – nie tylko brak restrykcji, ale też „wyluzowane” podejście większości Szwedów do koronawirusa.

Według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w Szwecji, w ciągu ostatnich siedmiu dni (od 13 do 20 maja) odnotowano 6,08 zgonów z powodu SARS-CoV2 dziennie na milion mieszkańców. Wskaźnik ten jest wyższy niż w Wielkiej Brytanii (5,57), w Belgii (4,28) i w Stanach Zjednoczonych (4,11).

Najnowsze dane

Jak wynika z najnowszych danych, z powodu COVID-19 w Szwecji zmarło już 3871 osób. W Danii odnotowano 561 zgonów, w Norwegii 235, a w Finlandii 306.

Czytaj też: Polska PŁACZE! Z powodu koronawirusa NIE ZJEMY już w tym roku…?

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pixabay, Pexels

Komentarze

Komentarze