Rzucił się na pomoc trójce tonących dzieci. Skończyło się tragicznie…

W walijskim mieście Barmouth w Wielkiej Brytanii 36-letni mężczyzna próbował uratować troje tonących dzieci. Historia zakończyła się tragicznie – donosi North Wales Live.

Odpoczywał z dziećmi na plaży

W niedzielę 2 sierpnia 36-letni ojciec siedmiorga dzieci – Jonathan Stevens z Telford w Shropshire, odpoczywał z trójką swoich pociech na plaży. Nagle fala zaczęła wynosić maluchy na otwarte morze. Przerażony mężczyzna natychmiast rzucił się im na pomoc, ale też zaczął się topić.

Zostali wyciągnięci z wody przez straż przybrzeżną

W rezultacie mężczyzna i jego dzieci zostali wyciągnięci z wody przez straż przybrzeżną. W akcji uczestniczył helikopter i łódź ratownicza. Wszyscy tonący zostali uratowani i zabrani do szpitala, ale Stevens wkrótce zmarł. Media nie podały informacji, w jakim stanie są jego dzieci.

„Cała czwórka ​​została zabrana helikopterem do szpitala w Ysbyty Gwynedd w Bangor, ale ojciec dzieci zmarł w szpitalu” – poinformowała policja Północnej Walii.

Czytaj też: TO DZIECKO TOPI SIĘ W TRAKCIE ZABAWY W BASENIE! Czy dostrzeżesz je na nagraniu? [FILM]

Zbiórka pieniędzy

Przyjaciel żony Stevensa rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłego. Na stronie kampanii crowdfundingowej napisano, że Jonathan odszedł jako bohater, próbując ratować własne dzieci.

„Umarł jako bohater ratując życie swoich dzieci i ryzykując własne” – powiedziała siostra mężczyzny, Kim Stevens.

„Na zawsze zapamiętamy go jako niesamowitego mężczyznę, brata, syna i ojca. Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni tym, co się stało” – dodała.

Jak powstaje odbijająca fala?

Odbijająca się fala powstaje podczas odpływu, kiedy woda zaczyna płynąć z powrotem do morza. Najbardziej niebezpieczne dla ludzi są prądy zrywające w płytkich morzach o łagodnym, nisko położonym wybrzeżu, które otaczają piaszczyste mierzeje, mielizny i wysepki.

Źródło: BBC

Zdjęcie: NY Post

Komentarze

Komentarze