Są przyczyną bezsenności. Co najmniej 3 godziny przed snem upewnij się, że…

Ponad 40% populacji niedosypia. Naukowcy ostrzegają co zakłóca nasz zegar biologiczny oraz hamuje wytwarzanie naturalnego hormonu snu- melatoniny.

Amerykańskie badania potwierdzają, że korzystanie do późna ze smartfonu skraca czas snu i powoduje, że następnego dnia człowiek odczuwa skutki odziaływania z elektroniką.

 

Na grupie około 250 ludzi o różnych szczeblach zawodowych dowiedziono, że telefony powodowały większy spadek formy aktywności niż komputer czy telewizor. Dzieje się tak ponieważ smartfon emituje niebieskie światło, które jest najbardziej inwazyjne. To wtedy następuje ograniczenie wytwarzania melatoniny w organizmie, która odpowiada za regulację dobowego cyklu snu i czuwania.

 

ZOBACZ TEŻ:To najzdrowszy owoc lata! Jest bogaty w jod dla osób z chorą tarczycą

 

Samartfon zatem niewątpliwie utrudnia organizmowi naturalną porę zasypiania i budzenia. Naukowcy z Michigan potwierdzają :najlepiej wyśpimy się, jeśli smartfon rzucimy w kąt co najmniej trzy godziny przed udaniem się spać.

Najkorzystniejsze warunki do zasypiania to zaciemnione pomieszczenie, cisza oraz optymalna temperatura. Przed snem warto wyciszyć i uspokoić umysł czytając np. książkę.

 

Żródło:nationalgeographic / pixbay

Komentarze

Komentarze