Samotność człowieka nowoczesnego, zamkniętego w wirtualnym świecie- REKOLEKCJE 2018 (VIDEO)

Czas przedświąteczny to idealny moment, aby przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie. W tym okresie zwykle zwalniamy tempo i cieszymy się bliskością rodziny. Czy mieliście kiedyś do czynienia z osobami, które we współczesnym świecie czują się samotne?

Następstwem takiej samotności jest zwykle ucieczka do świata wirtualnego, który nie zawsze okazuje się tak kolorowy, jak kreują go media społecznościowe.

„Kościół jest dobry, gdyż jest wspólnotą. Dzisiejszy odcinek jest odpowiedzią na samotność człowieka nowoczesnego, zamkniętego często w wirtualnym świecie. Jest piękną opowieścią o tym, że w Kościele nie jesteśmy sami” – czytamy na sercańskim portalu ewangelicznym profeto.pl.

W kolejnym, piątym już odcinku Rekolekcji 2018 posłuchacie rozmowy dwóch duchownych- księdza Michała Olszewskiego oraz ojca Michała Legana. Duchowni poruszą problematykę świata wirtualnego, łączącego się z  samotnością ludzi żyjących we współczesnym świecie.

Poniżej znajdziecie piąty odcinek z cyklu „Rekolekcje Adwentowe 2018”. Z odpowiedzią na zastanawiające was pytania przychodzą twórcy cyklu Rekolekcje Adwentowe 2018.

Zobacz też: „Bez miłosierdzia, nie możemy mówić o Kościele…”- REKOLEKCJE 2018 (video)

Źródło: profeto.pl, Youtube

Źródło zdjęcia: profeto.pl

Komentarze

Komentarze