Kiedy SEKS daje NAJWIĘKSZĄ satysfakcję? Wyniki badań cię ZASKOCZĄ

Mogłoby się wydawać, że to 20-latkowie cieszą się najlepszym seksem i czerpią z niego najwięcej przyjemności. Wyniki badań amerykańskich naukowców obalają tę tezę. Która grupa wiekowa jest więc najbardziej zadowolona z życia seksualnego? Sprawdź.

60-latkowie i seks
Najnowsze wyniki badań naukowców dowodzą, że to osoby po 60. roku życia najwięcej radości czerpią z seksu (konkretnie 66 i 64-latkowie). Czym jest to spowodowane? To rezultat znajomości swojego ciała i jego potrzeb. Ponadto osoby dojrzałe mają więcej czasu, są wypoczęte, mają więcej ochoty na seks. Odbywają regularne stosunki.

Badanie
Badanie
przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy naukowcy zaangażowali do niego 5 tys. osób niepozostających w związkach. Okazało się, że kobiety odczuwają najlepszą rozkosz podczas seksu w wieku 66 lat, mężczyźni zaś – 64.

Odkrycie to zostało opublikowane w ósmym corocznym tytule Singles in America.

Potwierdzeniem tych badań jest opinia seksuologów. Dr Madeline Castellanos twierdzi, że osoby po 60. są doświadczone, dlatego seks sprawia im najwięcej przyjemności. Co więcej, nie ma dla nich tematów tabu ani barier nie do przekroczenia.

Dlaczego? Im człowiek starszy, tym mniejszą uwagę zwraca na to, co myślą inni. Jest też bardziej pewny siebie. Zatem nie wstydzi się mówić, czego potrzebuje.

Skutkuje to lepszą komunikacją w związku, pomaganiem partnerowi w osiągnięciu orgazmu.

Co sądzicie o wynikach tych badań?

Zobacz też: 10 zdrowotnych ZALET SEKSU, o których NIE SŁYSZAŁEŚ

Źródło: irishmirror.ie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze