Setki dzieci ZMARŁO W MĘCZARNIACH po zjedzeniu tego OWOCU

Jak donosi czasopismo medyczne The Lancet, znany owoc przyczynił się do śmierci setek dzieci mieszkających w Indiach. Okazuje się, że jego spożywanie na pusty żołądek jest niebezpieczne.

Liczi
Mowa o liczi — owocu bogatym w witaminy i minerały, a także antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. Wykazuje ono też działanie antynowotworowe i przeciwmiażdżycowe. Niestety ma również niekorzystny wpływ na zdrowie.

Jego spożycie może skończyć się zgonem. Winna temu jest hipoglicyna, która hamuje wytwarzanie glukozy w organizmie. Tak stało się w przypadku setek indyjskich dzieci w północnej części kraju.

Tamtejsi lekarze zaobserwowali, że nagle zdrowe dzieci zaczynały chorować. Połowa z nich umarła (ok. 100 osób rocznie przez 20 lat). Okazało się, że przyczyną zgonów może być liczi jedzony na pusty żołądek. Dzieci z biednych rodzin jadły owoc prosto z sadu.

Niski poziom glukozy
Dlaczego
umarły? Rano poziom glukozy w ich organizmach był niski. Tak dzieje się, gdy wieczorem dnia poprzedniego nie zje się kolacji. Po spożyciu liczi jej poziom jeszcze się obniżył. W efekcie pojawiały się drgawki, utrata przytomności i obrzęk mózgu.

To odkrycie sprawiło, że zaczęto rozpowszechniać informację o ograniczeniu spożywania liczi. W przypadku niezastosowania się do zalecenia i wystąpienia niepokojących objawów, należy podać zastrzyk z glukozy.

Przyczyną zatrucia może być nie tylko liczi. Do jego rozwoju może przyczynić się też karambola i jatrofa.

Zobacz też: Dziecko ZMARŁO Z GŁODU. 17-letnia matka zostawiła je na tydzień

Źródło: popularne.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze