#SEXEDPL kontra Ministerstwo Edukacji- jak to jest z edukacją SEKSUALNĄ?

Kontrowersyjną akcję zorganizowaną przez Anję Rubik kojarzy już chyba każdy. #SEXEDPL wywołała niemałe zamieszanie i zbudziła jeszcze większe emocje. Kampania skierowana jest do młodych osób by uczyć ich o swojej seksualności. Nie brakuje słów krytyki, że sprowadza się ona jedynie do aspekty fizycznego, a sama organizatorka nie jest żadnym autorytetem w tej dziedzinie. 

Do akcji modelki odniosła się Minister Edukacji Anna Zalewska. I choć jak twierdzi nie zna założeń kampanii ani jej nie widziała, zaprosiła Anję Rubik do MEN. Spotkanie dotyczyło by edukacji seksualnej młodego społeczeństwa. Pani Minister w ramach proponowanej dyskusji chciałaby przedstawić rozporządzenie i podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie oraz spotkanie z ekspertami, którzy objaśniliby sposób przygotowania dziecka do dorosłego życia i znajomości własnego ciała. Jednak jak zaznacza edukacja seksualna jest potrzebna, ale kiedy poza sferą fizyczności odnosi się także do kształcenia do życia w rodzinie. 

Jeśli organizatorzy #SEXEDPL przyjmą zaproszenie na pewno będzie to bardzo interesujące spotkanie. Ciekawe tylko czy uda się wypracować wspólny plan przy dwóch tak odrębnych stanowiskach. 

źródło: msn.com

zdjęcie: pixabay.com

KB

Komentarze

Komentarze