Dziecko i Figura

Główna

Jak się pozbyć CELLULITU? sprawdź najnowsze ODKRYCIE przetestowane przez DERMATOLOGÓW

Przeczytaj to przed zarezerwowaniem drogich zabiegów!

Cellulit : Każdy go ma, wszyscy go nienawidzą, i wszyscy dążą do pozbycia się tego obrzydlistwa, które nęka nasze uda, ramiona i brzuchy. Chociaż prawie 90% kobiet doświadcza cellulitu w trakcie swojego życia, dezinformacja o nim jest tak samo powszechna jak stan.

Rzecz w cellulicie polega na tym, że nawet eksperci nie zawsze zgadzają się co do metod leczenia i przyczyny, co utrudnia jeszcze oddzielenie mitów od faktów. Aby pomóc w wyjaśnieniu tematu, poprosiliśmy dwóch dermatologów z Nowego Jorku specjalizujących się w cellulicie, aby podzielili się swoimi opiniami na temat tego, co to jest, co go powoduje i czy jest jakaś nadzieja na wyeliminowanie przerażających dołeczków.

#Co to jest cellulit?

Przede wszystkim nie jest to nadmiar tłuszczu . Według Robyn Gmyrek, MD , założycielki Kosmetycznej Skóry i Centrum Laserowego Uniwersytetu Kolumbii, ten gorszy wygląd, jest wynikiem komórek tłuszczowych naciskających na skórę przez włókniste pasma tkanki łącznej. Jeannette Graf, doktor medycyny , asystentka profesora dermatologii w Mount Sinai Medical Center w Nowym Jorku, zgadza się, mówiąc, że cellulit nie ma nic wspólnego z wagą.

#Co powoduje cellulit?

To tu sprawy stają się trudne. Według Gmyrek, nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego rozwija się cellulit. Niektórzy ćwiczą, stosują dietę, a i tak nie mogą sobie z nim poradzić.

Wbrew temu, co twierdzi wiele kremów cellulitowych, Graf nie wierzy, że toksyny powodują cellulit. Jednak mocno optuje za tym, że dieta odgrywa ważną rolę. „To, co chciałbym podkreślić,  to dieta, którą spożywasz, może pogorszyć cellulit, jeśli nie jest zdrowa” – mówi. Uważa również, że produkty zapalne, takie jak produkty mleczne i napoje gazowane, mogą pogorszyć stan Twojej skóry.

#Więc jak pozbyć się cellulitu?

To jest pytanie, na które wszyscy chcą odpowiedzieć! Ale oto zła wiadomość – obaj lekarze twierdzą, że lekarstwa nie ma.

„Nie ma stałego rozwiązania, bez względu na to, jak inwazyjna lub droga jest procedura” – mówi Gmyrek. Dermatolog twierdzi, że chociaż poszczególne wgłębienia mogą zniknąć, jeśli jesteś predysponowany do cellulitu, twoje ciało będzie po prostu produkować go więcej.

Ludzie często myślą, że mogą ćwiczyć i pozbyć się cellulitu, ale to dalekie od prawdy. Nawet najbardziej oddani entuzjaści siłowni wciąż mają do czynienia ze zmianami na udach, mówi Gmyrek. Jednak regularne treningi wysiłkowe i siłowe będą wzmacniać mięśnie i zmniejszać cellulit. Gmyrek wskazuje również na dane, które sugerują, że bardzo stresujący styl życia zwiększa hormony adrenaliny i noradrenaliny, które są związane z produkcją cellulitu.

Pochwala także korzyści płynące ze stosowania diety pełnej zielonych liści i warzyw, która eliminuje przetworzoną żywność, alkohol i cukier .

Podczas gdy większość kupowanych w sklepie kremów nie zapewni oczekiwanych rezultatów, Gmyrek mówi, aby szukać kosmetyków na bazie kofeiny i retinolu , ponieważ mogą one stymulować produkcję kolagenu i elastyny, przez co Twoja skóra będzie tymczasowo mocniejsza.

Nawet jeśli nie ma prostego rozwiązania dla jeszcze gładszej skóry, nie oznacza to, że nie możesz czuć się bardziej pewnie w swoim ciele, z cellulitem czy nie. „To niesamowite, że naprawdę każdy stan zdrowia można poprawić poprzez zmniejszenie stresu, dobre odżywianie i regularne ćwiczenia” – zauważa Gmyrek.

Jedynym wyjściem jest to, że prowadzenie zdrowego, zrównoważonego stylu życia zawsze sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się lepiej. Zmniejszenie cellulitu jest tylko dodatkową korzyścią.

DB

Źródło: goodhousekeeping.com

Foto: PINTEREST.COM

  
Wyżej