Nosisz stanik? Natychmiast PRZESTAŃ. Naukowcy dowiedli, że biustonosze SZKODZĄ

Brafitterki zalecają nosić biustonosz. Alarmują, że brak tego bieliźnianego elementu garderoby powoduje m.in. deformację biustu, a mięśnie klatki piersiowej ulegają osłabieniu. Co się stanie, jeśli przestaniemy go nosić?

Skutki braku stanika
Brak stanika sprawia, że skóra piersi się rozciąga. Z czasem tracą one swoją jędrność, przez co przestają być atrybutem kobiety. Jest to zmiana nieodwracalna, skóra na piersiach nie wróci do poprzedniego stanu.

Idealny biustonosz
Dobrze dobrany stanik powinien być niewyczuwalny, nie może powodować dyskomfortu. Jeżeli jest inaczej, to znak, że miseczka albo obwód pod biustem są zbyt małe.

Uciskający biustonosz powoduje, że krążenie krwi ulega pogorszeniu. Efektem mogą być problemy ze strony układu sercowo-naczyniowego. Ponadto, jeśli nosimy zbyt ciasny stanik, nasz oddech staje się płytszy, nie dotleniamy odpowiednio organizmu.

Warto też wybrać biustonosz z oddychającego materiału. Inaczej skóra piersi będzie się szybciej starzeć, na skutek potu może pojawić się na niej trądzik albo alergia. Możliwe są te odparzenia w okresie letnim.

Badania naukowców

Innego zdania są francuscy naukowcy. Według nich nie ma zdrowotnych ani kosmetycznych efektów noszenia biustonosza. Twierdzą oni, że stanik osłabia mięśnie klatki piersiowej i powoduje opadanie piersi. Jego brak ma powodować, że biust zachowa swój kształt – będzie pełny i krągły.

Prof. Jean-Denis Rouillon z uniwersytetu w Besançon doszedł do wniosku, że nie istnieje powód, dla którego kobiety powinny nosić biustonosze. Badał 330 kobiet przez 15 lat. Stwierdził, że z wiekiem piersi stawały się bardziej obwisłe u tych badanych, które nosiły staniki. W przypadku pań, które tego nie robiły, biust zachował jędrność.

Ponadto francuscy naukowcy przekonują, że rezygnacja z noszenia stanika sprawi, że skóra piersi będzie oczyszczona, a ryzyko rozwoju infekcji o podłożu grzybiczym spadnie.

Zobacz też: Jak często powinnaś wymieniać biustonosz? SPRAWDŹ

Źródło: Tipy Interia, awm.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze