Skandal na GALI ZŁOTEJ PIŁKI. Prowadzący zadał piłkarce SEKSISTOWSKIE PYTANIE!

Do głośnego skandalu doszło podczas gali Złotej Piłki. Kiedy laureatka Ada Hegerberg wyszła na scenę odebrać swoją nagrodę, prowadzący Martin Solveig zadał jej bardzo niezręczne pytanie, które oburzyło publiczność. 

W momencie, w którym piłkarka Ada Hegerberg odbierała nagrodę, artysta francuskiego pochodzenia Martin Solveig zapytał ją czy… zatwerkuje (twerking- to rodzaj tańca w którym osoba tańcząca porusza pośladkami). Kobieta poczuła się urażona, odpowiedziała krótkie „nie” i szybko zeszła ze sceny.

Zdarzenie odbiło się szerokim echem w mediach.

„To kolejny przykład absurdalnego seksizmu, który wciąż istnieje w sporcie. Dlaczego kobiety wciąż muszą radzić sobie z tym g*wnem? Wszyscy, którzy twierdzą, że te reakcje są przesadzone, że to tylko żart… To nie był żart. Przez całe życie uprawiam sport i poziom seksizmu jest w nim niesamowity” – tak sprawę skomentował tenisista Andy Murray.

Prowadzący jest zdruzgotany swoją wpadką. Postanowił za pomocą mediów społecznościowych sprostować swoje zachowanie. Nagrał film, w którym raz jeszcze przeprosił piłkarkę, tłumacząc również, że jego gafa wynikała ze słabej znajomości języka angielskiego.

„Przepraszam każdego, kto mógł być obrażony. To był żart, prawdopodobnie zły i chcę ją przeprosić. Niestety, sprawił to mój poziom języka angielskiego. Nie chciałem nikogo urazić i nie wiedziałem, że może to być uznane za takie przestępstwo” – powiedział w nagraniu Martin Solveig, francuski muzyk i didżej.

Zobacz też: Piłkarz Maciej Rybus ZOSTAŁ TATĄ! Zobacz jego pierwsze zdjęcie z dzieckiem!

Źródło: straitstimes.com, Youtube

Źródło zdjęcia: straitstimes.com

Komentarze

Komentarze