Dziecko i Figura

WAŻNE TEMATY

SKANDALICZNA lista PORAD dla rodziców. “Dajcie klapsy, bijcie pasem, potrząsajcie”

klaps, bicie dziecka, kary cielesne, przemoc fizyczna

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5 w Łodzi wydała poradnik z szokującymi poradami wychowawczymi. Sprawdź, co jej pracownicy sugerują, aby rodzice robili, gdy ich dzieci są nieposłuszne.

Na jej stronie internetowej pojawił się dokument skierowany do rodziców. Dostrzegł go bloger parentingowy — Kamil Nowak. Mężczyzna napisał list do poradni i skierował go do Rzecznika Praw Dziecka. Po jego interwencji dokument zniknął ze strony poradni.

W treści poradnika są rady, jak wspierać rozwój dziecka i porozumiewać się z nim przy użyciu języka akceptacji.

Szokujący jest fragment zatytułowany Jak radzić sobie trudnymi zachowaniami u dzieci?. Autorzy radzą, by w przypadku niewłaściwego postępowania potomka wybrać jedną z 3 dróg — wygasić złe zachowanie, nagrodzić albo ukarać.

W ramach pierwszej z nich sugerują, by odesłać dziecko do nudnego miejsca, gdzie nikt nie będzie na nie zwracać uwagi. Z kolei w ramach kary ich zdaniem właściwe jest: okazywanie niezadowolenia, krytyka, odizolowanie dziecka, podniesiony głos, ignorowanie, a także klapsy, bicie pasem, potrząsanie.

Te porady zostały opatrzone następującym komentarzem: Czasami rodzice muszą bić dziecko coraz mocniej, aby skłonić je do posłuszeństwa.

Te porady są szokujące. W polskim prawie stosowanie kar cielesnych jest zakazane.

Co sądzicie o stosowaniu klapsów w przypadku nieposłusznych dzieci?

Zobacz też: SZOKUJĄCA lista grzechów dla DZIECI komunijnych. Czy nie bawię się swoim…?

Źródło: Onet
Źródło zdjęcia: pixabay.com


  
Wyżej