Skończyła 104 LATA. Ma KONTROWERSYJNĄ metodę na długowieczność

1 stycznia tego roku Theresa Rowley skończyła 104 lata. Przy okazji podzieliła się z innymi swoim sposobem na długie życie. Jest on dość kontrowersyjny, ale kobieta twierdzi, że bardzo skuteczny. Jaka jest, według Rowley, recepta na długowieczność?

Dietetyczna cola
Theresa Rowley zdradziła, że każdego dnia pije co najmniej jedną puszkę swojego ulubionego słodzonego napoju gazowanego. Kobieta wybiera dietetyczną colę. Robi to od 68. roku życia. Zawsze podczas zakupów supermarkecie pamięta o tym, aby zrobić jego zapas na kolejne dni.

Porada Rowley jest kontrowersyjna. Trudno uwierzyć, że to coli zawdzięcza ona dożycie tak pięknego wieku. Dlaczego?

Szkodliwy napój
Zdaniem lekarzy cola ma szkodliwy wpływ na stan zdrowia. Napój ten stanowi przyczynę wielu chorób, takich jak cukrzyca czy otyłość. Ponadto osoby, które często piją colę, znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na demencję. Są zagrożeni też wystąpieniem udaru mózgu. To wynik obecności w jej składzie słodzików o negatywnym wpływie na stan naczyń krwionośnych.

Dobre geny
Bardziej prawdopodobna wydaje się teza, że Theresa Rowley dożyła 104 lat ze względu na dobre geny. Jej ojciec zmarł w wieku 102 lat.

Źródło: people.com
Źródło zdjęcia: people.com

Komentarze

Komentarze