Śmiech – najprostszy sposób na zbędne kilogramy!

Czy można osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez wielu godzin spędzonych na siłowni? Okazuje się, że tak! Wystarczy dużo się uśmiechać!

Korzyści śmiechu

Śmiech wpływa korzystnie na cały organizm, przede wszystkim na krążenie oraz ciśnienie krwi. Ponadto wspiera pracę wielu narządów,  poprawia trawienie i przemianę materii. O tym, że warto się śmiać wie każdy, nie wszyscy jednak mamy świadomość tego, że w trakcie śmiechu wydzielają się nie tylko endorfiny,  ale również tracimy wiele kalorii.

Udowodniono bowiem, że od intensywnego śmiechu w ciągu 15 minut można spalić aż 40 kalorii. Poza tym podczas uśmiechania się pracują mięśnie twarzy, pleców i brzucha, a nawet przepona.

Jak działa śmiech?

Uśmiech powstaje poprzez napięcie mięśni, głównie w okolicach kącików ust. Jest u ludzi jednym z przejawów radości.

Śmiech sprawia też, że nasz mózg wytwarza endorfiny, czyli hormony szczęścia. To właśnie one polepszają nasze samopoczucie i sprawiają, że jesteśmy bardziej zadowoleni z siebie.

Czytaj też: Domowe zabiegi na WYBIELENIE zębów. Hollywoodzki uśmiech szybko, prosto i TANIO!

Jak można zatem wywołać śmiech?

Sposobów jest mnóstwo. Można obejrzeć  komedię albo kabaret, przypomnieć sobie zabawną historię z przeszłości. Jednak niezastąpioną opcją na rozbawienie jest śmianie się z samych siebie i swoich słabych stron, a nawet z przeciwności, z jakimi musimy się mierzyć.

Osoby, które pracują nad lepszą sylwetką mogą dodatkowo oglądać i śmiać się z pojawiających się w internecie memów, czyli obrazków z zabawną treścią. Oprócz tego, że wywołują one uśmiech na naszych twarzach, niosą również za sobą uniwersalną prawdę z której można się pośmiać, a jednocześnie poćwiczyć  mięśnie i poprawić nastrój, a przy okazji wspomóc swoją walkę ze zbędnymi kilogramami.

Źródło: Polish.mercola.com

Zdjęcie: Pixabay

 

Komentarze

Komentarze