ŚMIERĆ przez BŁĘDNĄ diagnozę! Przez 4 lata myślała, że ma…

Pewna 40-letnia Brytyjka przez kilka lat żyła z niezdiagnozowanym rakiem jelita grubego. Przez cztery lata Lucy Ogilvy była pewna, że ​​ból, którego doświadczała, był konsekwencją hemoroidów, ale tak naprawdę zmagała się ze śmiertelną chorobą – pisze Daily Mirror.

Kobieta zmarła

Mąż Lucy, Ian, który zbierał fundusze na jej leczenie za pośrednictwem platformy GoFundMe, poinformował o jej śmierci 10 września. Według niego w ostatnich dniach stan jego żony gwałtownie się pogorszył.

„Czuję pewną ulgę, że ona już nie cierpi” – napisał.

Uskarżała się na ból

W ciągu swojego życia kobieta wielokrotnie skarżyła się lekarzowi na ból, ale przez kilka lat nawet nie brał on pod uwagę onkologicznego pochodzenia jej choroby.

W maju 2019 roku u Lucy zdiagnozowano raka jelita grubego w IV stopniu zaawansowania. Zdeterminowana, by walczyć o życie, matka dwójki dzieci zaczęła przyjmować niezbędne leki i przeszła chemioterapię. Po krótkotrwałej poprawie choroba zaczęła ponownie postępować. Na początku 2020 roku lekarze doszli do wniosku, że Brytyjka ma kilka miesięcy życia.

Czytaj też: 8-letnia dziewczynka OMAL NIE UMARŁA z powodu rzadkiej choroby. Nie uwierzycie, jaka była PIERWSZA DIAGNOZA lekarzy!

Przeszła immunoterapię

Gdy zawiodły wszystkie dostępne metody leczenia, onkolog zalecił wypróbowanie immunoterapii, która z powodzeniem radzi sobie z niektórymi typami zaawansowanego raka. Trudność polegała na tym, że Europejska Agencja Leków (EMA) nie zapewniła tej metody leczenia tego typu raka, który zdiagnozowano u Lucy i kobieta sama musiała zapłacić za drogie leczenie. Wtedy Brytyjka wraz z mężem rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, ale nie była w stanie z nich skorzystać.

„Jest mi bardzo przykro, że nie dostaliśmy się na immunoterapię, którą mieliśmy zapłacić przy waszej pomocy. Mam nadzieję, że popierasz prośbę Lucy, by wykorzystać te pieniądze na walkę z tą podstępną chorobą” – napisał Ian w wiadomości do działaczy.

Podziękował również wszystkim za pomoc i wsparcie w imieniu swoim i swoich córek – siedmioletniej Ify i dwuletniej Enid.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze