Śpisz na boku z podkurczonymi nogami? Uważaj, SKUTKI MOGĄ BYĆ OPŁAKANE!

Śpisz na boku z podkurczonymi nogami? Pozycja embrionalna to najczęściej wybierana pozycja do spania. Okazuje się jednak, że może ona negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego ciała i organizmu. Dlaczego spanie na boku może się odbić negatywnie na naszym zdrowiu? Więcej informacji poniżej.

W opinii większości ludzi pozycja embrionalna to najprzyjemniejsza i najczęściej wybierana z możliwych pozycji, w której śpimy. Niestety, może przynieść nam znacznie więcej szkody niż pożytku. Dlaczego? Specjaliści są zgodni co do tego, że spanie na boku z pokurczonymi nogami zwykle kończy się bólami pleców, stawów, oraz zbytnim przemęczeniem. Śpiąc z pozycji embrionalnej obciążamy nasz kręgosłup.

Zobacz też: Niewidomy 6-latek zagrał na pianinie największy hit zespołu Queen! Posłuchaj ‚Bohemian Rhapsody’ w jego wykonaniu

Opcją najgorszą z możliwych jest jednak sypianie w pozycji embrionalnej na prawym boku. Dlaczego? Śpiąc w ten sposób utrudniamy prawidłowe funkcjonowanie naszym narządów wewnętrznych.

Jeśli odczuwasz problemy z oddychaniem podczas snu, winowajcą może okazać się nieodpowiednio dobrana pozycja spania.

Czy możemy jakoś zaradzić negatywnym skutkom spania na boku?

Komentarze

Komentarze