Spodziewasz się dziecka i chcesz się opalić? MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! WAŻNA INFORMACJA dla ciężarnych

Czy kobiety w ciąży mogą się opalać? Czy jest to zdrowe dla ich organizmu? Czy kąpiele słoneczne mogą w jakiś sposób zaszkodzić maluszkowi? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czy kobiety w ciąży mogą się opalać?

Opalanie w ciąży jest dozwolone, ale podobnie jak w innych okresach życia, należy wygrzewać się z rozsądkiem. Wielogodzinne smażenie się na czekoladę dla nikogo nie jest zdrowe. Bez odpowiednich kosmetyków ochronnych opalanie grozi uszkodzeniami skóry, przedwczesnym starzeniem i zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry – tłumaczy dr Karolina Waleśkiewicz-Ogórek, ginekolog z Kliniki INVICTA we Wrocławiu.

Wiele kobiet unika w trakcie ciąży słońca, obawiając się o swoją skórę. Wiele słyszy się o tzw. przebarwieniach. Czy ich obawy są słuszne?

Każda ciężarna powinna nałożyć na swoją skórę (w szczególności twarzy) specjalny krem z filtrem, który skutecznie ochroni jej skórę przed niebezpiecznymi promieniami UV.  SPF 30 to absolutne minimum, jednak dla ciężarnych poleca się filtr 50, a nawet 50+. Krem należy nałożyć 15 minut przed wyjściem na spacer lub na zakupy. Musimy to robić bez względu na to, czy chcemy się opalać czy nie. Unikamy opalania się w godzinach  11-15.

To bardzo ważne, ponieważ „krótka ekspozycja na słońcu może prowadzić jeszcze do innych nieprzyjemnych konsekwencji – do powstania nieestetycznych przebarwień. Wszystko przez zachodzące w ciele zmiany hormonalne, które zwiększają ilość pigmentu w skórze”- tłumaczy Waleśkiewicz- Ogórek.

Czy opalanie może zaszkodzić maluszkowi?

Nie, to mit. Opalanie w żaden sposób nie zagraża dziecku, ponieważ wody płodowe się nie nagrzewają, a promienie słoneczne nie wnikają „wgłąb brzucha”.

Zdjęcie: Pixabay

Źródło: mamadu

Zobacz też: Włosy wypadają ci garściami? Ten naturalny sposób POMOŻE JE URATOWAĆ

 

Komentarze

Komentarze