Sprawdź jak popularne jest Twoje nazwisko. Mapa nazwisk

Cóż, przejdźmy do rzeczy Kowalski i Nowak wciąż przodują w swej popularności. Jeśli Wiśniewscy i Wójcikowie lepiej rozmnożą swój ród, to w bardzo bliskiej przyszłości staną na podium w bitwie o sławę. Co ciekawe w pierwszej dziesiątce znajduje się także Lewandowski. A potem kolejno Zieliński Szymański, Woźniak.

https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-patrzac-na-mape-3935702/

Gdzie znaleźć informacje

Obecnie mamy wiele przydatnych narzędzi, które umożliwiają pozyskanie informacji, o tym z iloma osobami dzielimy swoje nazwisko, a także, w jakiej części świata jest ono najpopularniejsze. Dla głodnych informacji witryny podają również ile razy dane nazwisko pojawiło się w wiadomościach, lub w prasie. Jednym z popularniejszych narzędzi jest strona „Forebears”.

Dlaczego ja?

Jeśli masz nazwisko, które wydaje się pojawiać gdziekolwiek jesteś, czy zastanawiałeś się ile osób ma tą samą nazwę co ty? Czy jest jakiś powód, dla którego niektóre nazwy pojawiają się częściej niż inne? Odpowiedź na te pytania wymaga trochę wiedzy na temat historii rodziny oraz tego, jak wiele innych czynników mogło wpływać na ten fakt na przestrzeni lat.

Kowalscy

Czy na wsi Kowalskie było dużo osób o tym nazwisku dlatego przyjęła taką nazwę? Na wszystkie powyższe i inne pytania można znaleźć odpowiedź na poświęconych temu stronach. Najrzadziej występujące nazwiska w Polsce to: Bielizna, Ciotek, Dymasz, Haniebny. Kowalskim zatem oni nie straszni, za to zadrwić mogą z Gwałt, Szmata, Pinda, Paskuda, Ciota, Dupnik. To nie żart, a rzeczywistość, gdyż są to najbardziej nietypowe, czasem obraźliwe nazwy Polaków czarno na białym widoczne w dowodzie osobistym.

Zerwane więzi

Czynnikiem powodującym korzystanie z serwisów „gończych”, jest także poszukiwanie krewnych. Czasem to z czystej ciekawości, a czasem z zawiłych w przeszłości spraw rodzinnych.

Komentarze

Komentarze