Sprawdź! Jak prać poduszki z piór i … jak rozpoznać, czy Twoja nocna towarzyszka ma czasy świetności już za sobą?

Z biegiem czasu martwe komórki skóry, pot i olej, który produkujesz w ciągu nocy, wchłania Twoja poduszka – dlatego tak ważne jest, aby prać ją co sześć miesięcy. Jeśli jesteś dumną posiadaczką poduszki z piórami, skorzystaj z tych porad, aby ją odświeżyć i sprawić, by przetrwała dłużej.

#Jak prać poduszki z pierza

Dobra wiadomość: możesz wrzucić te poduszki do swojej pralki! Zaleca się stosowanie maszyn z załadunkiem od przodu lub z góry bez mieszadła – czyli dużego wrzeciona umieszczonego w środku niektórych maszyn, zaprojektowanego tak, aby pomagać w obracaniu wody i ubrań.

#Jak je suszyć

Po praniu strzep je mocno z każdej strony, tak aby pierze nie były zbite z jednej strony poduszki. Rozłóż poziomo na suszarce, obracając je i wytrzepując co jakiś czas. Można wysuszyć je także w suszarce. Dodaj wtedy do maszyny kilka gumowych kulek, które rozbiją pierze. Jeśli po praniu poduszki mają stęchły zapach, umieść je na kilka godzin na powietrzu, najlepiej na słońcu.

#Kiedy wymienić

Bez względu na to, jak bardzo dbasz i regularnie pierzesz swoje poduszki, będziesz musiała w końcu kupić nowe. Ale po czym poznać, kiedy nadszedł czas je wyrzucić ? „Jeśli złożysz poduszkę na pół, a ona nie wróci do swojej formy, zaplanuj wycieczkę do sklepu” – mówi ekspert.

Aby poduszki pozostały dłużej czyste, używaj wkładek pod poszewki na poduszki i pierz je co miesiąc.

DB

Źródło: goodhousekeeping.com

Komentarze

Komentarze