Sukulenty zamiast choinki? To one królują na Instagramie tego roku!

Jednym ze znaków Bożego Narodzenia, jest wielka choinka, ubrana w kolorowe bombki, łańcuchy i migające światełka. Pod nią stos prezentów, ubrane w kolorowe opakowania. Samo przystrajanie choinki wprawia nas w świąteczny klimat. Gdyby tak zmienić choinkę na sukulent?

https://www.instagram.com/p/CIBlysNhVVt/

Trudny wybór

W przypadku choinek kwestia ekologii jest skomplikowana. Żywe drzewka są biodegradowalny, ale ich wybór wiąże się z masową wycinką. Sztuczne natomiast, mogą być wykonane ze szkodliwych, dla nas i środowiska, materiałów. Z odsieczą przychodzi nowa opcja – Świąteczne sukulenty!

Rewolucyjna zmiana

Nie wszyscy mają warunki, aby pozwolić sobie na ogromną choinkę w mieszkaniu. Wtedy musimy zadowolić się skromnym drzewkiem. W tym roku, naprzeciw takim potrzebom, przyszły świąteczne sukulenty! Świetnie imitują drzewko i robią niesamowite wrażenie.

https://www.instagram.com/p/CH1XLw2jLwn/

Sukulenty – co to właściwie jest

Sukulenty, to rośliny charakteryzujące się grubymi liśćmi. W nich właśnie magazynują wodę.  Są świetnym rozwiązaniem dla tych, co zapominają o nawadnianiu zieleni w swoim domu. Nie wymagają wiele i najlepiej czują się pozostawione same sobie.

Choinka z sukulentów

W tym wyjątkowym roku, Instagram zwariował na punkcie sukulentów imitujących choinkę. Takie świąteczne drzewka powstają z różnych odmian kolorowych sukulentów. Same w sobie są tak zjawiskowe, że nie wymagają zbyt wielu ozdób. Do tego, nie osypują się i są trwalsze niż tradycyjne drzewko. Nie trzeba też pamiętać o częstym podlewaniu. Wystarczy niewielka ilość wody, mniej więcej co dwa tygodnie.

https://www.instagram.com/p/CH_zuyJBwUD/

Jeżeli chcecie obejrzeć przykłady takich rewolucyjnych drzewek, szukajcie inspiracji po hashtagiem #succulentchristmastree.
Co sądzicie? Sprawicie sobie taką nowoczesną choinkę na tegoroczne święta?

Komentarze

Komentarze