Świat płacze! Nie żyje twórca kultowego serialu!

Świat filmowy płacze. Nie żyje Silvio Horta – twórca znanego na całym świecie serialu komediowego „Brzydula Betty” („Ugly Betty”). Niestety, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna…

Kim był Silvio Horta?

45-letni Silvio Horta był twórcą popularnego serialu komediowego „Brzydula Betty” („Ugly Betty”). Scenariusz filmu został oparty na fabule kolumbijskiej telenoweli „Yo Soy Betty, la fea”. Sporą popularnością w naszym kraju cieszyła się także polska wersja tego serialu, która nosiła nazwę „Brzydula”.

Jak zmarł Horta?

Niestety, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Hortę znaleziono bowiem w motelu w Miami z raną postrzałową.

Przykre informacje potwierdziła w oficjalnym oświadczeniu rodzina gwiazdora.

„Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszego drogiego brata i syna, Silvio Horta” – czytamy w oświadczeniu jego matki Anny i siostry Hildy.

„Dzięki swoim przyjaźniom, miłości i pracy w telewizji i filmach, Silvio poruszył życia milionów osób”.

Czytaj też: Był najśmieszniejszym aktorem „Świata według Kiepskich”. NIE żyje…

Kondolencje złożyła też America Ferrera, która wcielała się w serialu w rolę tytułowej Betty.

„Jestem oszołomiona i załamana po usłyszeniu druzgocących wieści o twórcy Ugly Betty, Silvio Horta” – aktorka napisała pod zdjęciem przedstawiającym ją z Hortą i Salmą Hayek, po zwycięstwie na Golden Globes.

„Jego talent i kreatywność przyniosły mi i tak wielu innym ludziom, ogromną radość. Myślę o jego rodzinie i bliskich, którzy muszą teraz bardzo cierpieć – i o całej rodzinie Brzydkiej Betty, która również bardzo głęboko odczuwa tę stratę”.

nie żyje
Instagram

Zmagał się z depresją

Okazuje się, że Horta od lat cierpiał na depresję i był uzależniony.

„Silvio nieustannie zmagał się z nałogiem i depresją, ale mimo to, zawsze znajdował sposób, żeby zmienić swoją walkę w śmiech. Był uprzejmym i wspaniałym mężczyzną. Może już go nie ma, ale jego światło dalej będzie świecić” – dodała rodzina gwiazdora.

Pamiętaj, że myśli samobójcze mogą się przytrafić każdemu, kto czuje, że przerastają go jego problemy i myśli, że nikt mu nie pomoże. Nie lekceważ jednak swojego smutku i narastających problemów, tylko porozmawiaj z kimś komu ufasz. Możesz też zadzwonić pod 116 111, pod którym czekają na ciebie eksperci od spraw zdrowia psychicznego, którzy na pewno postarają się ci pomóc.

Nie bój się prosić o wsparcie, ponieważ w grę wchodzi tu twoje życie!

Czytaj też: Ta śmierć wstrząsnęła wszystkimi! NIE ŻYJE Alicja…

nie żyje
Instagram

Źródło: CNN

Zdjęcia: Instagram

 

Komentarze

Komentarze