Świetna wiadomość nt. WAKACJI! Będą organizowane…

Świetna wiadomość dla rodziców i dzieci! Jak donosi money.pl, letnie obozy i kolonie dla dzieci na pewno się w tym roku odbędą, o czym poinformowały już dwa ministerstwa!

Będą organizowane kolonie i obozy

Jeżeli myśleliście, że wasze dzieci spędzą tegoroczne wakacje w domu, mamy dla was dobre wieści!

Jak ustalił portal money.pl, Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że kolonie i obozy na pewno się w tym roku odbędą. Oczywiście w nowym reżimie sanitarnym.

Czytaj też: FATALNE prognozy dla Polaków! Wraz z drugą falą koronawirusa NADEJDZIE…

WAKACJI
Pixabay

Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji. Dziś odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować rozmowy z Ministerstwem Zdrowia” – napisało biuro prasowe MR.

Ostatnie słowo w tej kwestii ma jednak należeć do kuratora danego województwa.

„W przypadku rozprzestrzeniania się epidemii lub zaistnienia innych z tym związanych okoliczności zagrażających życiu, zdrowiu, czy bezpieczeństwu – kurator oświaty będzie miał możliwość odwołania wypoczynku dzieci i młodzieży w województwie” – czytamy w komunikacie.

Czytaj też: FATALNE wieści! Wykryto nową, ZMUTOWANĄ formę koronawirusa! Co to oznacza?

Źródło: MR, Money.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze