Syn Małgorzaty Rozenek nie chodzi na lekcje religii! Teraz dziadek uczy go religii!

Małgorzata Rozenek ujawniła, że jej syn postanowił, że nie będzie uczęszczał na lekcje religii. Edukacją teologiczną synów celebrytki zajmie się dziadek chłopców.

Decyzje celebrytki

Małgorzata Rozenek jest jedną z najbardziej popularnych celebrytek w Polsce. Gwiazda stacji TVN z powodzeniem łączy pracę zawodową z życiem rodzinnym. Celebrytka jest tez bardzo popularna w sieci. Ma dryg do interesów i reklamuje wiele produktów. Jej decyzje życiowe komentowane są przez internautów. Małgorzata Rozenek jest mamą trzech synów. Wszyscy chłopcy przyszli na świat dzięki metodzie in vitro. Kościół jest przeciwny tej metodzie. Dlatego też Małgorzata Rozenek postanowiła, że nie będzie chrzcić najmłodszego synka, Henia.

Bez religii

Małgorzata Rozenek powiedziała w rozmowie z portalem Pudelek, że jej syn Tadeusz zrezygnował z uczęszczania na lekcje religii. Celebrytka twierdzi, że jej rodzina jest wierząca, ale niezbyt związana z kościołem katolickim. Wszystko dlatego, że Kościół sprzeciwia się metodzie in vitro. Rozenek zdradza, jakie ma podejście do życia religijnego. Powiedziała:

Mój starszy syn miał Komunię, bo sam chciał i przez ten czas był przygotowywany, chodził na katechezę. Tadeusz od początku mówił, że nie chce. My jesteśmy rodziną wierzącą, ale nie jesteśmy blisko związani z instytucją kościoła katolickiego w tej formie, jaką prezentuje obecnie.

screen Instagram/Małgorzata Rozenek

Dziadek uczy religii

Małgorzata Rozenek chce, by jej synowie byli otwarci na różne kultury. Celebrytka wysłała synów do francuskiej szkoły. Chłopcy mają tam do czynienia z różnymi religiami. Jednak na katechezę nie chodzą. Edukacją religijną chłopców zajmuje się ich dziadek. Rozenek powiedziała:

Edukacją teologiczną u nas w rodzinie zajmuje się dziadek. Opowiada historie biblijne, żywoty świętych. Dostrzegam ogromny wkład religii w humanistycznym rozwoju człowieka, ale bardzo ciężko jest mi się pogodzić z tym, co dzieje się w kościele.

Źródło: Pudelek

Zdjęcia: Instagram/ Małgorzata Rozenek

Facebook/ Małgorzata Rozenek

Komentarze

Komentarze