Syn Moniki Richardson ma ZESPÓŁ ASPERGERA! Ujawnia jak wygląda jego życie!

Tomasz David Malcolm zdobył się na szczere wyznanie i ujawnił jak Zespół Aspergera wpływa na jego życie. Jego dzieciństwo nie należało do łatwych. Syn Moniki Richardson wciąż odczuwa skutki tej przypadłości, ale stara się zwyczajnie żyć.

Szczery Tomasz

19-letni syn Moniki Richardson cierpi na Zespół Aspergera. Tomasz chciał zaistnieć w świecie modelingu i szczerz opowiadał o swoich planach na przyszłość. Jednak chłopak nie ukrywa, że Zespół Aspergera ma bardzo duży wpływ na jego życie. Tomasz w swoich mediach społecznościowych opowiedział jak doszło do diagnozy:

W przedszkolu się strasznie dziwnie zachowywałem i nauczyciele podejrzewali. Trzy latka miałem i w Anglii zdiagnozowano, tuż po tym, jak usiadłem w kokpicie samolotu w Brooklands Museum i pokazałem, jak co działa w kokpicie z tego, czego się od ojca nauczyłem.

Wyznanie sławnej mamy

Wcześniej o przypadłości syna mówiła jego mama, Monika Richardson. W okresie matur powiedziała:

Wraz z maturą mojego syna kończy się pewien etap w moim życiu. To było 20 lat miłości, walki, szczęścia i pracy. Jestem z Tomka bardzo dumna, z tego, co osiągnął i z tego, jak sobie radzi. Sam fakt, że przystępuje do matury, jest dla mnie dowodem na to, że jego Asperger nie ma nad nami władzy.

Dziennikarka wcześniej też wspominała, że Tomasz urodził się w wyniku ciężkiego, kleszczowego porodu. Rodzice myśleli, że synek ma padaczkę, jednak pierwsze USG po urodzeniu wykazało nieduże dotlenienie mózgu.

https://www.instagram.com/p/CKmlFt3s6Qq/

Zwyczajne życie

Tomasz David Malcolm stara się zwyczajnie żyć. Zdał maturę, teraz pracuje i rozwozi jedzenie po Warszawie. Chce być samodzielny i nie liczy tylko na pomoc rodziców. Chłopak zbiera pieniądze na studia. W sierpniu planuje wyjechać na wakacje do Hiszpanii.

Źródło: Onet

Zdjęcia: Instagram/Tomasz David Malcolm

Komentarze

Komentarze