SZOK! Te domowe sposoby na trądzik odmienią Twoje życie

Trądzik jest jedną z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Istnieje mylne przekonanie, że dotyczy on tylko młodzieży. Faktem jest, że wykwity pojawiają się głównie w okresie dojrzewania, jednak zmaga się z nimi także wielu dorosłych.

Trądzik młodzieńczy

To zmiany trądzikowe, które pojawiają się w okresie dojrzewania i najczęściej ustępują z wiekiem. Pierwszym symptomem wskazującym na tą dolegliwość są zaskórniki. Mają one charakter zamknięty lub otwarty. Mogą przekształcić się w stan zapalny i rozprzestrzeniać. Pojawienie się tego trądziku wynika ze zmian hormonalnych lub złej diety. Zmaga się z nim bardzo wielu nastolatków. Najczęściej występuje on na twarzy i dekolcie.

Trądzik u dorosłych

Przyjmuje się, że granicą trądziku młodzieńczego i trądziku u dorosłych jest wiek 25 lat. Zmiany te są inne niż w przypadku trądziku młodzieńczego. U dorosłych objawia się on występowaniem pojedynczych zmian na skórze. Krosty są umiejscowione dość głęboko. Nie da się ich wycisnąć i najczęściej są bolesne. Pojawiają się głównie na policzkach, brodzie, wzdłuż linii szczęki oraz na szyi.

Czytaj też: Masz problemy Z TRĄDZIKIEM? Zobacz, jakich kosmetyków DO MAKIJAŻU POWINNAŚ UŻYWAĆ 

Domowe sposoby na walkę z trądzikiem

Istnieje wiele skutecznych, domowych sposobów na walkę z trądzikiem, jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Najpopularniejszymi z nich są:

  • przemywanie twarzy tonikiem na bazie ogórka – ma on w sobie dużo witamin (A,C,E), dzięki czemu działa odżywczo i regenerująco.
  • naturalne maseczki – można je wykonać na bazie miodu i soku z cytryny, płatków owsianych, mleka i miodu oraz kurkumy, miodu i jogurtu naturalnego.
  • stosowanie olejków eterycznych – wykazują działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i odżywcze. Normalizują pracę gruczołów łojowych i chronią skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Źródło: Mp.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze