SZOKUJĄCE zdjęcia wycieńczonych lekarzy! Łzy same płyną do oczu!

Pracownicy służby zdrowia na całym świecie dzielą się w sieci selfie ukazującymi ich posiniaczone i wyczerpane twarze. Tak wygląda z bliska leczenie pacjentów z COVID-19!

Dramatyczna walka z czasem

Lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia na całym świecie, każdego dnia podejmują wielogodzinną walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Podczas gdy z jednej strony namawiają nas do pozostania w domu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, sami zostali zepchnięci na „pierwszą linię frontu” w walce z epidemią, która pochłonęła już ponas 44 tysiące żyć, narażając miliony ludzi na całym na świecie na straty fizyczne, psychiczne a także gospodarcze.

Czytaj też: W Chicago zmarła najmłodsza ofiara koronawirusa! Miała tylko…

koronawirusem
IG

Szokujące zdjęcia

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni – to właśnie oni stoją na pierwszej linii frontu w walce z pandemią, niejednokrotnie pozbawiając siebie jedzenia, snu i chwili odpoczynku. Opublikowane przez nich w sieci zdjęcia szokują. Widzimy na nich wyczerpanych do granic możliwości lekarzy i pielęgniarki z posiniaczonymi od wielogodzinnego noszenia masek twarzami i podkrążonymi oczami.

„Tak wygląda twarz kogoś, kto właśnie spędził dziewięć godzin w osobistym sprzęcie ochronnym, wożąc krytycznie chorych pacjentów z COVID-19 po Londynie. Jestem załamana – i co gorsze, jesteśmy dopiero na starcie. Błagam ludzi, proszę, dystansujcie się i izolujcie się. Pamiętajcie też o higienie. Was też może dopaść ten okropny wirus, dlatego ograniczcie wychodzenie z domu do minimum” – napisała doktor Natalie Silvey.

W ślad za nią poszły inne osoby…

koronawirusem
IG

„Proszę, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń (…). Nie potrzebujemy już większej liczby pacjentów” – zaapelował pielęgniarz Luke Theophilus.

koronawirusem
IG

„Zrobiłem to zdjęcie z dwóch powodów. Po pierwsze – chciałem je wysłać mojej dziewczynie, aby powiedzieć jej, że skończyłem pracę (…). Po drugie, aby pokazać tę fotografię mojej rocznej córeczce, kiedy dorośnie. Opowiem jej kiedyś o tym momencie” –powiedział Nicola Sgarbi w rozmowie z CNN (zdjęcie główne).

koronawirusem
IG

„Nie boję się, kiedy jestem w pracy. Robię to, do czego mnie przeszkolono. Obawiam się tylko, że zabraknie nam zasobów i personelu. COVID-19 to prawdziwe zagrożenie i już tu jest. Zostań w domu, umyj ręce i przestań kupować wszystkie rzeczy, których pracownicy opieki zdrowotnej potrzebują do wykonywania swojej pracy” – mówi pielęgniarka Meghan Patterson.

Tak wygląda prawdziwe oblicze pandemii!

Czytaj też: Podstawowe różnice między koronawirusem a grypą! Zwróć uwagę na…

koronawirusem

koronawirusem

koronawirusem

koronawirusem

koronawirusem

koronawirusem
Twitter

Źródło: Instagram

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze