Szopka bożonarodzeniowa z Myszką Miki! Które miasto w Polsce oferuje taką atrakcję?

Szopki bożonarodzeniowych nazywane również betlejemskimi, to piękna, wieloletnia tradycja związana ściśle ze świętami Bożego Narodzenia. Przedstawiają one scenę narodzin Jezusa wraz z odwiedzinami gości, którzy zawitali oddać mu pokłon. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, dlatego też chętnie odwiedzamy je w okresie świątecznym. Oto kilka najciekawszych propozycji z całej Polski!

Kraków

Przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie przed  kościołem Franciszkanów możemy każdego roku podziwiać żywą szopkę.  Jak twierdzą pomysłodawcy, wydarzenie to ma pomóc mieszkańcom i zwiedzającym w głębszym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia.  Okazuje się, że zwierzęta tworzące szopkę są tymczasowo pożyczone z krakowskiego ogrodu zoologicznego. To jeszcze nie koniec atrakcji. Dodatkowo ojcowie organizują liczne koncerty kolęd i jasełka.

https://www.instagram.com/mariusz_ignasiak/

Wambierzyce

Przy Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin mieści się najstarsza w Polsce szopka ruchoma.  Dla chcących wybrać się w tamtejsze rejony podajemy dokładny adres, a mianowicie szukać jej możecie przy ulicy Objazdowej 6. Co ciekawe, szopka ta jest udostępniona dla zwiedzających przez okrągły rok.

Wrocław

Na Piasku we Wrocławiu można zobaczyć bardzo nietypową szopkę, odstającą nieco od tych tradycyjnych. Oprócz klasycznych figurek pasterzy czy zwierząt, możemy tu zobaczyć masę zabawek. Gdy gaśnie światło i zapalają się światełka szopki, w ruch idą figurki w strojach ludowych, wiatrak czy karuzele, Myszka Miki wybija rytm na talerzach, a towarzystwa dotrzymuje jej Kaczor Donald i inni bohaterowie dziecięcych kreskówek. Z tego względu szczególnie polecana jest na rodzinne wycieczki z dziećmi.

https://visitwroclaw.eu/wydarzenie/ruchoma-szopka-w-kosciele-najswietszej-marii-panny-na-piasku

Katowice-Panewniki

Jest to szopka ołtarzowa, do której figurkę Dzieciątka Jezus sprowadzono specjalnie z Betlejem. Zajmuje ona sporą powierzchnię, bo aż 700 m². Szopkę możemy podziwiać w dni powszednie, a więc od poniedziałku do piątku od 9 do 18,  a w soboty i niedziele od 9 do 19. Dodatkowo warto zaznaczyć że w ogrodzie klasztornym zwiedzający również mogą napotkać żywą szopkę.

https://www.instagram.com/katowice_press_office/

Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaprosić was do odwiedzin najciekawszych polskich szopek. Nucąc po cichu „Do szopy hej pasterze”, postarajmy się, aby komercyjna otoczka Świąt nie popsuła ich prawdziwego sensu!

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/rodzinnyeksprestvp/

Komentarze

Komentarze