Szymonek -„Polski Alfie Evans” NIE ŻYJE! CZY LEKARZE POPEŁNILI PRZESTĘPSTWO?

Mediami na całym świecie wstrząsnęła głośna sprawa malca, Alfiego Evansa. Lekarze nie chcieli się podjąć dalszego leczenia dziecka, twierdząc, że chłopiec nie żyje. Mimo usilnych prób rodziców i protestów, które były widoczne nawet w mediach społecznościowych, chłopiec został odłączony od aparatury.

Podobna historia rozgrywała się na przestrzeni ostatnich miesięcy w Polsce. Sprawa dotyczyła małego pacjenta, Szymonka – nazywanego polskim Alfie Evans’em. Jego rodzice uważają, że lekarze, którzy chcieli go odłączyć od aparatury podtrzymującej życie, mogli popełnić przestępstwo. Dziecko zmarło dzisiaj rano.

Tutaj możecie przeczytać całą historię małego Szymonka: PILNE! Lekarze chcą odłączyć od APARATURY MAŁEGO SZYMKA! „ZWŁOK to oni nie będą WENTYLOWAĆ”

Przedstawiciel, który reprezentuje rodziców małego Szymonka przyznaje, że sprawa budzi wiele kontrowersji, ponieważ decyzja o zakończeniu leczenia dziecka zapadła bez zgody rodziców! 

– Rodzice byli przygotowani, że będa mogli porozmawiać z lekarzami, otrzymać dokumentację. Chcieli się skonsultować z innymi lekarzami. Dopiero wtedy mieli podjąć decyzję o zmianie sposobu leczenia dziecka, albo wydać zgodę na jego zakończenie – potwierdza adwokat, Arkadiusz Tetela.

Rodzice Szymonka mają wiele zastrzeżeń co do sposobu, w jaki hospitalizowany był ich synek. Prosili oni, by lekarze podawali dziecku określone badania i leki, które nie zostały podane. W międzyczasie konsultowali się z innymi lekarzami. Ich prośby nie zostały wysłuchane.

– Rodzice zostali poinformowani, że komisja, która orzeknie o zakończeniu leczenia ich syna zbierze się o godzinie 10-tej. Gdy się tu pojawili, okazało się, że lekarze już podjęli decyzję – powiedział adwokat w rozmowie z dziennikarzami.

Do prokuratury przesłano zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa. Rodzicom nie przedstawiono bowiem dokumentacji leczenia i wyników badań dziecka.

– Nie uszanowano świętego prawa rodziców do obecności przy zabiegach medycznych, procedurach medycznych u dziecka – mówiła szefowa stowarzyszeni STOP NOP.

Źródło: wawalove

Źródło zdjęcia: Facebook

Zobacz też: Pilnujesz by dziecko myło dłonie? Brak tej czynności może doprowadzić do zarażenia groźnymi pasożytami!

 

 

 

Komentarze

Komentarze