Ta dziewczynka ZERWAŁA UBRANIE razem ze SKÓRĄ. WYLAŁA na siebie KLEJ do…

Matka usłyszała przeraźliwy krzyk swojego dziecka. W domu dziewczynka wylała na siebie klej do tipsów.

11-letnia dziewczynka chciała przykleić sobie tipsy. W tym celu sięgnęła po specjalnie przeznaczony do tego klej. Popularny produkt używany w kosmetyce (cyjanoakrylowy klej do tipsów) określany jest jako preparat niebezpieczny.

 

Beth Jones z Camarthen w południowej Walii silnie poparzyła sobie skórę. Dziewczynka niechcący wylała klej na spodnie. Materiał niemal od razu zaczął się dymić. Klej był tak mocny, że Beth zerwała ubranie razem ze skórą.

Po zimnym prysznicu matka zabrała dziecko do szpitala, gdzie lekarze orzekli poparzenie 3 stopnia. Specjaliści nie wykluczyli także konieczności wykonania przeszczepu skóry.

 

Kiedy substancja chemiczna w kleju do paznokci wchodzi w kontakt z bawełną, wywołuje reakcję egzotermiczną . Dlatego nasączenie bawełny tym preparatem może wywołać reakcję emitującą ciepło i wtedy materiał rozgrzewa się.

 

ZOBACZ TEŻ:Chłopiec czy dziewczynka? Joanna Krupa ZDRADZIŁA IMIĘ dla swojego DZIECKA!

 

Klej cyjanoakrylowy do tipsów nie tylko może poparzyć skórę, ale również podrażnić oczy oraz drogi oddechowe. Salony pielęgnacyjne przestrzegają, aby w kontakcie z klejem nie używać rękawic z PCW, kauczuku, nylonu lub bawełny.

 

Źródło:radiozetzdrowie/ pixabay

Komentarze

Komentarze