Ta mało znana zasada może zapewnić Ci podróżowanie pierwszą klasą podczas lotu – bez dodatkowych opłat!

Bądźmy szczerzy, nikt nie lubi latania samolotem klasą ekonomiczną. Siedzenia są małe, nie ma miejsca na nogi, jedzenie jest słabe, albo nie ma go wcale, a o wyborze filmów można pomarzyć.

Gdyby tylko był sposób na szybkie i łatwe przeniesienie do pierwszej lub klasy biznes…

Cóż, rozwiązanie jest o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać! Nie wiąże się z płaceniem większej ilości pieniędzy za bilet ani wywoływaniem zamieszania; rozwiązanie leży w Twoim fotelu!

Rick Brown, autor książki “Kiss My Baggage Fees! How To Be Savvy Travel Hacker”, twierdzi, że jeśli Twoje miejsce jest w jakiś sposób uszkodzone, masz prawo do żądania nowego.

Brown powiedział: „Jeśli Twoje siedzenie jest zepsute, możesz poprosić o nowe miejsce. Jeśli miejsce nie jest dostępne w Twojej klasie, obsługa musi znaleźć Ci miejsce w pierwszej klasie.”

Jeśli brzmi to trochę za dobrze, aby mogło być prawdziwe, istnieją dowody na to, że ten trik działa.

The Points Guy to ekspert w dziedzinie linii lotniczych, który dokumentuje wszystkie swoje odkrycia na blogu, który prowadzi.

Pisząc tekst dla Life Hacker potwierdził sztuczkę z wymianą siedzenia:

„Byłem na kilku pełnych lotach, w których pasażerowie zgłosili zepsute siedzenie obsłudze i zostali przeniesieni do klasy biznes lub do pierwszej, ponieważ w klasie ekonomicznej już nie było wolnych miejsc. To jednak jest loteria.”

Pamiętaj, nie oznacza to, że powinieneś rozmyślnie niszczyć fotel i zdecydowanie nie polecamy  takiego zachowania. Jeśli jednak zauważysz, że Twoje siedzenie jest trochę luźne, nie opiera się prawidłowo, lub podłokietniki nie  pozostają na swoim miejscu, po prostu grzecznie zgłoś to do personelu pokładowego i trzymaj mocno kciuki;) Możesz znaleźć się w grupie wybrańców i lecieć z wygodami, pierwszą klasą. Miłego lotu!

DB

Źródło: news.com.au

Foto: IMAGEBROKER / REX

Komentarze

Komentarze