Ta pozycja SNU w czasie CIĄŻY jest ZALECANA przez specjalistów! Zmniejsza ryzyko ŚMIERCI WEWNĄTRZMACICZNEJ!

Badania dotyczące śmierci wewnątrzmacicznej mają związek z pozycją snu jaką przyjmują kobiety ciężarne.

Nicole Sochacki-Wójcicka, lekarz ginekolog oraz autorka bloga „Mama ginekolog” zaznacza, że pozycja spania może mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju płodu.

 

Po prawej stronie naszego ciała rozciąga się żyła główna dolna. Jest ona odpowiedzialna za doprowadzenie krwi z dolnej połowy ciała do serca. Żeby jej nie uciskać zaleca się częstsze spanie na lewym boku, które sprawdza się także dla ciężarnych chorujących na astmę czy bezdech senny.

 

Nie oznacza to jednak, aby spać tylko na lewym boku. Najkorzystniejsze są pozycje urozmaicane. W pierwszym i drugim trymestrze można bezpiecznie zasypiać w każdej pozycji.

 

W czasie ciąży należy ograniczać spanie na plecach. Według badań na temat śmierci wewnątrzmacicznej, kobiety będące w 3 trymestrze ciąży urodziły martwe dzieci, ponieważ jak przyznały, że często spały na plecach.

 

ZOBACZ TEŻ:Skutecznie obniżają POZIOM CUKRU we KRWI. Jeden z nich jedz CODZIENNIE NA CZCZO!

 

Pomocne w zasypianiu są specjalne poduszki dla kobiet w ciąży, np. w formie rogala lub banana. Ginekolożka podkreśla: „Wymuszają one pozycję  w pół na plecach, dzięki czemu naczynia, które są między kręgosłupem a macicą, są odciążone”.

 

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze

Komentarze