Tak się nie maluj! Przedstawiamy 8 błędów w makijażu

Malujemy się aby czuć się i wyglądać pięknie. Niestety czasami podkreślamy to, co powinnyśmy ukryć. Przez takie błędy, dodajemy sobie lat.

Im starsze jesteśmy, tym mniej kosmetyków powinnyśmy nakładać. Wbrew pozorom, make- up nas nie odmłodzi, zwłaszcza jeśli nie opanowałyśmy sztuki makijażu. Jakich błędów należy unikać?

https://pl.freepik.com/

Za dużo podkładu

Zbyt wiele podkładu na twarzy sprawia, że zaczyna się od odznaczać i zaburza naturalność skóry. Zwłaszcza jeśli masz suchą skórę. Staraj się go nakładać tylko w miejscach, gdzie jest to konieczne, np. pod oczami, lub w strefie T.

Mocny korektor

Niestety ten kosmetyk podkreśla zmarszczki. Dlatego jeśli chcesz zakryć sińce pod oczami, nakładaj korektor palcami, w pobliży wewnętrznych kącików oka.

Matowy puder

To dobre rozwiązanie dla nastolatek. Puder podkreśla zmarszczki i zmiany skórne. Jeśli chcesz wykończyć makijaż, wybierz puder transparentny.

Ciemne usta

Unikaj ciemnych odcieni na ustach. Zamiast tego postaw na jasne błyszczyki i pomadki. Dzięki temu, usta będą wydawały się pełniejsze.

Eyeliner

Malujesz kreski eyelinerem? Zamień czarny odcień na brązowy, a najlepiej używaj kredki. Dzięki temu oczy będą pełniejsze.

Konturówka

Zbyt mocne podkreślenie ust konturówką wygląda karykaturalnie. Jeśli musisz jej używać, zwróć uwagę na intensywność.

Pomijanie różu/bronzera

Te dwa kosmetyki sprawiają, że twarz nabiera pięknego kolorytu. Pod warunkiem, że umiejętnie je nałożysz! Nie nakładaj ich za dużo, wystarczy muśnięcie.

Zbyt ciemne brwi

Zwracaj uwagę na odcień kredki do brwi. Staraj się wybierać o ton jaśniejszy niż Twój naturalny kolor. Dzięki temu, Twoje brwi będą wyglądały naturalniej.

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze