TE OJCOWSKIE RADY powinna przeczytać KAŻDA CÓRKA, niezależnie od wieku!

Mateusz Grzesiak to czołowy polski coach i przedsiębiorca, trener rozwoju osobistego. Jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzania. Biegle posługuje się 7 językami, co daje mu swobodę przemawiania do ludzi różnej narodowości na arenie międzynarodowej.

Prywatnie Mateusz Grzesiak jest mężem Iliany Ramirez, a także tatą małej Adriany. To właśnie z myślą o niej stworzył kilka cennych ojcowskich rad. W naszej opinii powinna przeczytać je każda CÓRKA, bez względu na to ILE MA LAT. Każda córka, kobieta, niezależnie od wieku potrzebuje ojcowskiego wsparcia, mądrości życiowej, zrozumienia.

KILKA OJCOWSKICH RAD

1. Jeśli ktoś Ci kiedyś powie, że coś jest z Tobą nie tak, to jest to jego problem. Jestem Twoim ojcem i wiem lepiej: wszystko jest z Tobą ok.

2. Dopóki będziesz się bała samotności, dopóty nie będziesz naprawdę wolna.

3. Niezależnie od tego, jak się ktoś zachowa w stosunku do Ciebie, nigdy nie zabierze Ci godności, szacunku, wartości.

4. Jeśli inni Cię nie rozumieją, to albo nie umiesz tego przekazać albo wybrałaś niewłaściwego odbiorcę.

5. Jeśli komuś czegoś zazdrościsz, to znaczy, że jeszcze wartościujesz się innymi. Zmień to.

6. Nigdy nie kupuj społecznych bajek mówiących Ci, jaka masz być, bo one służą jednostkom kontrolującym uprzedmiotowione masy.

7. Po każdym rozstaniu, obojętnie, jak bolesnym, zawsze pojawia się miejsce na nowy związek. Gwarantuję Ci, że może być lepszy od poprzedniego.

8. Ty decydujesz o swoim życiu: nie los, nie religia, nie rodzice, nie kultura, ale Ty, Ty, Ty, Ty.

9. Zarabiaj swoje pieniądze, rób swoje wykształcenie, miej swoje kompetencje, realizuj własne marzenia. To da Ci niezależność.

10. Jeśli imponuje Ci koleżanka, która ma największe powodzenie wśród chłopaków, zmień wzorzec do naśladowania.

11. Nigdy nie czcij swoich rodziców, bo czci się bogów. Traktuj ich jak ludzi i nie powtarzaj ich błędów.

12. Zawsze szukaj w ludziach dobra. Gdy poznasz cierpienie, przez które przechodzili, zrozumiesz, dlaczego są tacy, jacy są.

13. Nikogo nie zawiodłaś, bo nigdy nie byłaś narzędziem realizowania czyichś planów.

14. Możesz być, kim zechcesz. Planuj, motywuj się, realizuj, wyciągaj wnioski. Nie musisz się nikomu ani niczemu poświęcać.

15. Jeśli ktoś Ci kiedyś powie, że musisz być bardziej twarda, to przytul go mocno i doradź, by wybaczyła swoim rodzicom.

16. Nie potrzebujesz innych do budowania poczucia własnej wartości. Potrzebujesz kompetencji, które mają wartość rynkową.

17. Nie ma czegoś takiego jak idealny moment, idealna praca, idealny związek. Jest za to wystarczający dobry, a potem dzięki pracy może być lepszy.

18. Słuchaj swojej intuicji. Badania zostaną obalone, rady się zmienią, ale to, co mówi Ci serce, pozostanie na zawsze Twoje.

19. Miłość nie jest magiczną siłą, która przychodzi i odchodzi. Można się jej nauczyć, a potem ją świadomie dawać i brać.

20. Jeśli będziesz się porównywać do innych kobiet, to pamiętaj, że każda może mieć tyłek i piersi przykryte modnymi ciuchami oraz przypudrowane policzki, ale żadna nie ma takiego umysłu i serca, jak Twoje.

21. Jeżeli żonaty facet będzie Ci mówił, że jest w trudnym związku i nie może odejść od żony, odejdź od niego jak najszybciej jeśli nie chcesz być narzędziem do uzupełniania jego braków.

22. Jak usłyszysz, że: za krótka sukienka, faceci tak mają, wyglądasz jak szkielet, nie jedz tyle, sama się prosiłaś, zimna się zrobiłaś, masz się uśmiechać, wciągnij brzuch, bądź cicho, nie pokazuj za dużo, nie przeklinaj, ściągasz na siebie uwagę, kiedy dzieci, feministka, nie płacz… To weź głęboki oddech i uświadom tę osobę, że została oszukana. I pomóż jej wyjść z kulturowego więzienia.

Zobacz też: Oto 22 praktyki, które pomogą w … uważności !

Źródło: Facebook @Mateusz Grzesiak

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze