Te owady są agresywne! Zanim Twoje dziecko sięgnie po napój, sprawdz czy na butelce nic nie siedzi!

Lato sprzyja bliskim spotkaniom z wszelkimi owadami. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by zwyczajnie sięgnąć po sok czy wodę na którym nie zauważymy, że coś się znajduje…

Osy potrafią być agresywne. Atakując nakłuwają ciało żądłem, a ponieważ nie pozostawiają go w ciele ofiary, mogą to zrobić nawet kilkakrotnie (w odróżnieniu od pszczoły).

 

Jak postępować, gdy dziecko użądli osa? Miejsce powyżej użądlenia warto przez chwilę ucisnąć, a następnie przemyć wodą z mydłem lub wodą utlenioną. Aby zapobiec przedostaniu się jadu do organizmu można przyłożyć zimny okład z wody lub octu. Miejsce użądlenia nie należy smarować kremem przeciwhistaminowym.

 

ZOBACZ TEŻ:KARMIŁA DZIECKO PIERSIĄ. ZOSTAŁA PRZEZ TO WYRZUCONA Z OBIEKTU

 

Jeżeli do użądlenia doszło w okolicach twarzy ( język, usta, podniebienie) wówczas prowadzi to do obrzęku błon śluzowych oraz krtani.  Opuchlizna może utrudniać oddychanie, a w skrajanych przypadkach spowodować uduszenie.

Latem bądź szczególnie ostrożny! Osy często siedzą na szklankach i butelkach z napojami, na owocach czy słodyczach. Należy pić wszystko przez słomkę i zawsze, przed zabraniem czegokolwiek do ust, zerknąć  jeszcze raz na to co chwytamy. Zwracajmy też uwagę na to dzieciom.

 

Żródło:babyboom/ pixabay

 

Komentarze

Komentarze